x

Owoce MAKRO Chef

Kategoria: Produkty    29.07.2019

MAKRO Polska wprowadziło do swojej oferty pięć nowych produktów pod marką MAKRO Chef: pigwowiec, dereń, czarny bez, jeżyna i dzika róża. W ten sposób sieć po raz kolejny chce promować polskie tradycje kulinarne.

Pigwowiec. Foto: materiały prasowe.
Pigwowiec. Foto: materiały prasowe.
Jeżyna. Foto: materiały prasowe.
Jeżyna. Foto: materiały prasowe.
Dzika róża. Foto: materiały prasowe.
Dzika róża. Foto: materiały prasowe.
Dereń. Foto: materiały prasowe.
Dereń. Foto: materiały prasowe.
Czarny bez. Foto: materiały prasowe.
Czarny bez. Foto: materiały prasowe.
Pigwowiec, dereń, czarny bez, jeżyna oraz dzika róża, to kolejnej, po grzybach, produkty objęte sygnaturą programu Polskie Skarby Kulinarne. Program ma na celu podnoszenie standardów kuchni polskiej oraz zwiększenie świadomość Polaków na temat bogactwa tradycji kulinarnej naszego kraju. Założeniami programu jest również sprawienie, aby rodacy bardziej docenili kuchnię polską i dostrzegli, że rodzime dania mogą być prestiżowe i pełne zaskakujących doznań smakowych.

Owoce zajmują szczególne miejsce w polskiej tradycji i mają szerokie zastosowanie w kuchni. To właśnie dlatego sieć MAKRO Polska postanowiła poszerzyć portfolio marki MAKRO Chef o pięć nowych pozycji: pigwowiec, dereń, czarny bez, jeżyna oraz dzika róża. Produkty występują w opakowaniach 1 kg i są głęboko mrożone, a po obróbce termicznej gotowe do spożycia.

Owoce pigwowca polecane są na dżemy i galaretki. Można je łączyć w przetworach z innymi owocami, np. jabłkami lub aronią. Czarny bez jest doskonały jako baza do konfitur i nalewek. Z owoców dzikiej róży robi się najsłynniejsze nadzienie do pączków, a dżemy, soki i syropy w ich wykorzystaniem charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i zapachem. Dereń doskonale nadaje się jako składnik konfitur i marmolad. Jeżynowe dżemy, soki i kompoty smakują wyśmienicie, dlatego bez wątpienia ten owoc powinien znaleźć się w każdej kuchni.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej