x

Koktajl Bishop N°2 według Daniela Kędziora

Kategoria: Karta - napoje    17.10.2019

Szef baru w Papa Bar proponuje koktajl na bazie bourbonu i czerwonego wina z przyprawami.

Daniel Kędzior. Foto: World Class.
Daniel Kędzior. Foto: World Class.
– Polska scena barowa wciąż się rozwija, a to jest chyba najważniejsze. Dziś praktycznie w każdym większym mieście mamy możliwość cieszenia się smacznymi koktajlami. Z pewnością w kraju mamy kilku barmanów na poziomie World Class, co pokazują wysokie pozycje zajmowane przez nich na finałach globalnych. W mojej pracy nie podążam szczególnie za trendami, bo ważne jest to, aby nie stawiać własnych ambicji ponad potrzeby gości. Osobiście chciałbym, aby restauratorzy oraz osoby zarządzające restauracjami przykładali do napojów i koktajli coraz większą wagę, jak to się dzieje w przypadku serwowanych potraw.

Koktajl Bishop N°2. Foto: World Class.
Koktajl Bishop N°2. Foto: World Class.

BISHOP N°2
- 40 ml bourbonu,
- 3 0 ml syropu na bazie czerwonego wina z przyprawami*,
- 20 ml soku z cytryny,
- 10 ml białka jajka,
- 1 dash Angostura bitters,
- garnish: starta gałka muszkatołowa i skórka z pomarańczy.

*Syrop na bazie czerwonego wina z przyprawami: czerwone wino połącz z cukrem w proporcji 1:1 oraz z cynamonem, goździkami, imbirem, skórkami z cytryny i pomarańczy. Gotuj, aż zawartość płynu zmniejszy się o około połowę.

Połącz wszystkie składniki koktajlu w shakerze i wstrząśnij najpierw bez lodu, a następnie z lodem. Przecedź do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Udekoruj startą gałką muszkatołową oraz skórką z pomarańczy.

Przepis ukazał się w „Food Service" 7-8/2019 nr 187.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kinley® zmienia wizerunek i wprowadza nową formułę produktów

W pełni naturalne owocowe i botaniczne aromaty, połączenie klasycznych toników z zaskakującymi smakami yuzu, kardamonu czy cytrusów oraz nowość o smaku czarnego bzu. To wszystko kryje się w odświeżonym portfolio Kinley, stworzonym z myślą o celebracji chwil dla siebie podczas wczesnego wieczoru.

Do Coca-Cola HBC Polska dołącza nowa marka kawy

Realizując założenia strategii biznesowej 24/7 ten globalny koncern napojowy rozszerza udział kawy w ofercie i nawiązuje strategiczne partnerstwo z Caffè Vergnano - rodzinną marką z Włoch, z ponad 140-letnią tradycją.

Koktajle z winem

Wino stanowiło składnik koktajli alkoholowych wiele wieków przed tym, gdy powstało słowo "koktajl". Mimo to cabernety i chardonnay nie należą do najchętniej wybieranych przez barmanów składników ich kompozycji. A to duży błąd, bo mogą wiele zaoferować.

Karta koktajlowa w czasach kryzysu

Tworzenie kart koktajlowych to teraz nie lada łamigłówka. Zadania nie ułatwiają stale rosnące ceny surowców i coroczne podwyżki. Dla wielu szefów barów najbliższe miesiące być może będą najtrudniejszymi w ich karierze, a z pewnością jednymi z najbardziej kreatywnych.

Najlepszy współczesny gin na świecie pochodzi z Polski! Krajowy trunek wygrywa World Gin Awards

Tytuł najlepszego współczesnego ginu na świecie zdobył polski rzemieślniczy Heritage Magnolia Gin. - Nigdy, przenigdy, nie marzyliśmy o takim tytule. Ale czasem rzeczywistość prześciga marzenia - mówią twórcy trunku, Aleksandra i Marcin Czajkiewicz.

Kawa Kobieca - zamiast kwiatów na Dzień Kobiet. Projekt non profit palarni HAYB i Your KAYA

Z okazji Dnia Kobiet warszawska palarnia kawy speciality HAYB już po raz czwarty stworzyła Kawę Kobiecą. Całkowity zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany fundacjom walczącym o prawa kobiet - Okresowej Koalicji oraz Feminotece.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej