x

"Zdrowe przetwory" Jolanty Klesser

Kategoria: Lifestyle - książki    08.11.2019

Pasteryzacja, kiszenie i marynowanie to doskonałe sposoby przetwarzania i konserwowania produktów, które stosuje się zarówno w domowych kuchniach, jak i w restauracjach.

„Zdrowe przetwory\\" Jolanty Klesser. Foto: Shutterstock, materiały prasowe.
„Zdrowe przetwory\\" Jolanty Klesser. Foto: Shutterstock, materiały prasowe.
Jolanta Klesser w książce „Zdrowe przetwory” udowadnia, że przygotowane własnoręcznie słoiki są nie tylko smaczne, oryginalne, ale także zdrowe. Moda na fermentowanie wraca, bo używając odpowiednich technik, można skomponować z warzyw, owoców i ziół nowe, oryginalne smaki. Spróbujcie np. marchewki z kolendrą, kimchi z bakłażana, pikli z cebuli, kiszonej cukinii i rzodkiewki, pesto z czosnku niedźwiedziego czy chutneya z jabłek z czerwonym pieprzem i rozmarynem. Róbcie przetwory, bo to najwyższy czas, by przygotować się do zimy! Dzięki tej książce z pewnością nie zabraknie wam zapasów – warto wyjść poza schematy i poeksperymentować z nowymi pomysłami na słoikowe smaki.

„Zdrowe przetwory", Jolanta Klesser, wyd. Zwierciadło, 2018.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 9/2019 nr 188.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej