x

I Festiwal Polskie Wino Online

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    15.04.2020

Największa ma 33 ha, najstarsza skończyła w tym roku 40 lat, a ta najwyżej położona znajduje się 563 m n. p. m. - na mapie Polski znajduje się aż kilkaset winnic. Dzięki Festiwalowi Polskie Wino online bez wychodzenia z domu będzie można poznać polskie wino. Wydarzenie startuje 23 kwietnia.

Największa ma 33 ha, najstarsza skończyła w tym roku 40 lat, a ta najwyżej położona znajduje się 563 m n. p. m. – na mapie Polski znajduje się aż kilkaset winnic. Dzięki Festiwalowi Polskie Wino online bez wychodzenia z domu będzie można poznać polskie wino. Wydarzenie startuje już 23 kwietnia.
Maciej Nowicki, Piotr Pietras, Tomasz Prange-Barczyński, Małgorzata Minta, Karol Nizio, Nestor Kościański i Anna Kojder, stowarzyszenie Polskie Sommelierki – w gronie prelegentów Festiwalu znaleźli się znawcy wina, dziennikarze, właściciele winnic czy sommelierzy z całej Polski. Podczas Festiwalu Polskie Wino Online będzie można wziąć udział w spotkaniach  na żywo, wycieczkach po winnicach oraz dyskusjach. Zaproszeni goście opowiedzą m.in. o modzie na polskie wino, o tym jak łączyć alkohol z jedzeniem, co goście zagranicznych restauracji lubią w winach z naszego kraju oraz jak winnice radzą sobie podczas kryzysu.
Polskie winiarstwo to branża, która w Polsce odrodziła się niewiele ponad dekadę temu i rozwija się dzięki zaangażowaniu oraz determinacji coraz większej liczby osób. Na winnej mapie Polski można odnaleźć przede wszystkim małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Uprawa szlachetnych szczepów winogron, manufakturowa produkcja oraz szeroki wybór rodzajów wina sprawiają, że polski alkohol jest coraz bardziej doceniany, także na scenie międzynarodowej.
Festiwal Polskie Wino to pierwsze w naszym kraju przedsięwzięcie online, które na taką skalę wspiera polskie winnice w okresie kryzysu, który uderza także w nie.
– Polskie winnice to miejsca napędzane pasją ich właścicieli. Ideą Festiwalu Polskie Wino Online jest niesienie wsparcia w tym trudnym czasie, kiedy winnice straciły swoich głównych partnerów, restauracje. Podczas wydarzenia transmisjami na żywo wspólnie z wieloma wybitnymi osobami z branży winiarskiej będziemy udowadniać, że warto pić polskie wino. Mamy nadzieję, że nowatorski Festiwal na dłużej wpisze się w kalendarz winiarskich imprez w Polsce – mówi Karol Nizio, właściciel winnicy Dwór Sanna.
Skierowany zarówno do miłośników wina, jak i amatorów Festiwal to trwający od 23 do 26 kwietnia cykl live’ów, które całkowicie za darmo będzie można obejrzeć na kanałach partnerów.

PROGRAM
23 kwietnia
godz. 16:3o | Otwarcie Festiwalu – Karol Nizio i Małgorzata Minta.
godz. 17:30 | Pomagamy polskim winnicom i #zostajemywdomuzwinem. Jak radzą sobie w czasie kryzysu polskie winnice? Wspólne nagranie polskich winnic.
godz. 18:30| Winnica Wieliczka i Winnica Gronowscy – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 19:30 | Czy istnieje w Polsce turystyka winna? – Tomasz Prange-Barczyński, Bartosz Wilczyński, Kuba Janicki.

24 kwietnia
godz. 16:30 | Winnica Silesian i Winnica Dwórzno – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 17:30| Winnica Kojder i Winnica Equss – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 18:30 | Wina dla hipstera – o modzie na wina naturalne, biodynamiczne i inne  – Piotr Pietras, Kuba Janicki, Małgorzata Minta.
godz 19:30 | Wino, kino i książki. Filmy i powieści z winem w tle – Sławomir Sochaj.

25 kwietnia
godz. 15:00 | Zapraszamy na Roztocze. Dzień w winnicy Dwór Sanna – Karol Nizio.
godz. 16:00 | Winnica Dwór Sanna i Winnica Jadwiga – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 17:00 | „Z czym to się je?” –  wine and food pairing w domu – Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski.
godz. 18:00 | Winnica Gródek i Dom Bliskowice – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 19:00 | Za granicą też podają polskie wino. Jak polskie wina wypadają na tle innych? – Mikołaj Skrzypczak i Piotr Pietras.

26 kwietnia
godz. 15:00 | Wzrost sprzedaży polskich win – skąd się to wzięło? – Kamila Dzierżawska, Rafał Błażusiak, Katarzyna Fedorowicz.
godz. 16:00 | Winnica Moderna i Winnica Wzgórz Trzebnickich  – spotkanie w winnicach, prowadzenie Maciej Nowicki.
godz. 17:00 | Solaris, Johanniter i inni – o szczepach uprawianych w Polsce – Katarzyna Fedorowicz.
godz. 18:00 | Nie tylko białe i czerwone… Wina musujące z Polski – Tomasz Prange-Barczyński.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

XVI Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej

Pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, rekonstrukcje historyczne, jarmark produktów regionalnych i liczne konkursy - to główne atrakcje XVI Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej, który odbędzie się 8 czerwca w Podzamczu Chęcińskim.

Borsa Vini Italiani 2023

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Mięso przyszłości. Co będą jeść Polacy w kolejnych dekadach? IV spotkanie Food Working

Przed nami kolejne spotkanie branżowe z cyklu Food Working, organizowane przez twórców projektu Food and Design. W studiu Od kuchni na warszawskiej Pradze eksperci zmierzą się z tematem mięsa przyszłości.

The World's 50 Best 2023 w Walencji

Już 20 czerwca poznamy listę najlepszych restauracji na świecie! Ceremonia ogłoszenia i wręczenia nagród tegorocznej edycji The World’s 50 Best Restaurants odbędzie się w Walencji. Jak zwykle w ramach tego wydarzenia odbędą jak liczne wydarzenia towarzyszące.

12. spotkanie TrendTalk: Spojrzenie przez krawędź talerza

12. spotkanie online w cyklu TrendTalk odbędzie się 10 maja. Jego organizatorem jest firma Rational.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej