x

Ratajska Kuchnia i Wino w Poznaniu

Kategoria: Miejsca    23.06.2020

Trzeba mieć sporo samozaparcia, by otworzyć nowy lokal w trakcie lockdownu. Nie zabrakło go Tomaszowi Ochmanowiczowi i Kajetanowi Buszewiczowi, którzy 8 maja uruchomili Restaurację Ratajska Kuchnia i Wino.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Obaj są kucharzami z wieloletnim doświadczeniem – Ochmanowicz przez ostatnie lata pracował jako szef kuchni restauracji Cybina 13, a Buszewicz – DOMU Kitchen & Friends. Przejęli miejscówkę po Szybkiej Pizzy, która wśród bloków największej sypialni Poznania działała kilkanaście lat. Lokal był już po gruntownym remoncie, wykończono go w stylu industrialnym. Nowi właściciele dodali od siebie obrazy i rośliny. W ogródku przy restauracji pojawiły się stoliki kawowe i obiadowe. – Szykujemy też plac zabaw dla dzieci przed lokalem. W środku także znajdzie się kącik dla najmłodszych. Z myślą o młodzieży przygotowaliśmy stoliki z palet, nad którymi zawisną klimatyczne lampki – mówi Tomasz Ochmanowicz. 
To idealne miejsce na wieczorne spotkania ze znajomymi. – Chcemy, aby nasi goście mogli doświadczać różnorodności smaków w rodzinnej i swobodnej atmosferze. Stawiamy na sezonowość i świeże produkty, dlatego nasza karta będzie się często zmieniać – wyjaśnia Ochmanowicz. W wiosennym menu znalazły się m.in. krem z białych szparagów (13,70 zł), sałatka ze szparagami, fetą, truskawkami, pomidorkami cherry, ogórkiem i miętowo-limonkowym winegret (25,70 zł) oraz beza z kremem matcha, musem z rabarbaru i truskawkami (14,70 zł). Serwowana jest też autorska pizza z ciasta, które cechuje długi proces garowania. Restauratorzy mają w planach sprzedaż piw kraftowych i win. Będą też lody naturalne. 

Adres: os. Czecha 5a, Poznań
Liczba miejsc: 40 (powierzchnia sali – 90 mkw.)
Ceny: przystawki – 18,70- -26,70 zł; dania główne: 22,70-35,70 zł; pizza – 18,70-27,70 zł 
Typ: casual 
Szefowie kuchni/właściciele: Tomasz Ochmanowicz i Kajetan Buszewicz 

Artykuł ukazał się w „Food Service" 5/2020 nr 195.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Sho Ramen - Michał Kostrzewa otwiera kolejny lokal w Kielcach

Michał Kostrzewa, właściciel restauracji Sushiya w Kielcach, otwiera kolejny lokal. Sho Ramen ma przyjąć gości jeszcze w lipcu.

Pierwsza strefa restauracyjna pod szyldem Garden Gourmet otwarta

Pierwszą w Polsce strefę restauracyjną pod szyldem Garden Gourmet otwarto w Dzień Dziecka w Energylandii. W roślinnym menu goście znajdą potrawy skomponowane z wykorzystaniem produktów Garden Gourmet, marki z portfolio Nestlé.

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej