x

Tomasz Deker z tytułem Prix Au Chef Pâtissier 2020!

Kategoria: Ludzie    29.06.2020

The International Academy of Gastronomy przyznało wyróżnienia pięciu najlepszym cukiernikom w Europie. Tytuł Prix Au Chef Pâtissier 2020 otrzymał Tomasz Deker. Gratulujemy!

Mistrz cukiernictwa Tomasz Deker. Zdjęcie: Michał Radwański.
Mistrz cukiernictwa Tomasz Deker. Zdjęcie: Michał Radwański.
Prix Au Chef Pâtissier to cykliczna nagroda przyznawana pięciu najlepszym cukiernikom w Europie. O tegorocznych wyróżnieniach donosi prestiżowy magazyn cukierniczy So Good.. Magazine.

– Jestem ogromnie zaskoczony. O wszystkim doniesiono mi dziś rano, gdy wróciłem z pracy po nocnej zmianie, byłem więc zmęczony i w pierwszej chwili pomyślałem, że to żart. Oczywiście bardzo się cieszę! Nie wiem, jak to wpłynie na moją dalszą karierę i rozwój mego biznesu. Na razie oswajam się z tą informacją, nie miałem czasu pomyśleć, czy i jak wykorzystam ją marketingowo. Na pewno dalej będę robił swoje, czyli będę piekł ciastka - powiedział nam Tomasz Deker.

Deker został nominowany do nagrody na wniosek Polskiej Akademii Gastronomicznej. Wśród nagrodzonych obok niego znaleźli się także światowi mistrzowie:
Cédric Grolet – francuski cukiernik, uznawany obecnie za jednego z topowych cukierników na świecie. Jest znany z tworzenia deserów podobnych do owoców
Paco Torreblanca – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobistości kulinarnych w Hiszpanii i cukiernik mogącym poszczycić się wieloma nagrodami.
Pierluigi Portinari (Ristorante La Peca, Lonigo, Vicenza)
oraz João Henriques (Patisserie Eclair, Portugalia).
– Wielkie wyróżnienie i wielka radość znaleźć się w takim gronie! – cieszy się Tomasz Deker.
– Od samego początku zapraszaliśmy was do brasserie na mistrzowskie desery przygotowywane z pasją, która w cukiernictwie jest nieodłącznym elementem tworzenia. A teraz to ogromne wyróżnienie i wielka duma, że nasz chef znalazł się w takim gronie – tak z kolei sukces swego szefa komentuje załoga jego restauracji Tu Można Marzyć w Gdańsku Oliwie.

Tomasz Deker to mistrz cukiernictwa, właściciel lokali Tomasz Deker i Tu Można Marzyć. Członek Fundacji Klub Szefów Kuchni, Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.
Pochodzi z Poznania i tam rozpoczął swoją karierę w jednej z lokalnych cukierni. Doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych poznańskich restauracjach oraz zagranicą m.in. w szwajcarskiej L'Amphitryon w Saint-Genis-Pouilly i włoskiej Venecia w Sztokholmie. Praktykował w Ośrodku Szkoleniowym dla Cukierników Profesional w Poznaniu, gdzie ukończył m.in. kursy rzeźby w czekoladzie, stylu angielskiego, nowoczesnej dekoracji, karmelu. Szkolił się także w Belgijskiej Akademii Czekolady Barry Callebaut w Wieze oraz w szkole Lenôtre koło Paryża. Wieloletni szef cukierni w sopockim Hotelu Haffner. Współpracował jako technolog w Barry Callebaut Belgia, Barbara Luijckx Holandia a także Modecor Włochy.
Juror w wielu rozmaitych konkursach (Arte Culinaria Italia, Bocuse d'Or Europe, Dorszowe Żniwa, Sielawa Blues), uczestnik wielu pokazów oraz projektów kulinarnych w Polsce (Festiwal Kuchni Greckiej, Wine&Food Noble Night, Festiwalu Dobrego Humoru, Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny, Restauracja Mistrzów w Starych Jabłonkach), a także reprezentant kraju oraz trener kadry narodowej w wielu międzynarodowych olimpiadach (dwukrotny brązowy medal na Culinary World Cup w Luksemburgu, złoty medal World Barbecue Championships).
Organizator Trójmiejskich Warsztatów Kulinarnych pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Stale zapraszany na targi, konferencje i inne najważniejsze imprezy kulinarne i lifestyl’owe w Polsce a jego sukcesy są nieustannie odnotowywane w prasie i w mediach.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Marcin "TYTUS" GRABSKI: Hip-hop jest dla mnie biletem do świata wina

To nie winylowe płyty, ale butelki z winem są dziś głównym narzędziem pracy MARCINA "TYTUSA" GRABSKIEGO. O tym, jak zmienił swoje życie i z sukcesem prowadzi lokale oparte na winie, opowiada właściciel WINEM POWIŚLE, ŁASKAWOŚCI TYTUSA I ASFALT WINYLE I WINO.

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej