x

"Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack"

Kategoria: Lifestyle - książki    20.07.2020

Jeśli wasza specjalność to ryby i owoce morza lub chcecie podszkolić się w tym zakresie, koniecznie sięgnijcie po publikację: "Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack".

„Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack”. Foto: materiały prasowe.
„Eventide: Recipe for Clambakes, Oysters, Lobster Rolls and More from a Modern Maine Seafood Shack”. Foto: materiały prasowe.
Jej autorami są Arlin Smith, Andrew Taylor i Mike Wiley, współwłaściciele otwartej w 2012 r. restauracji Eventide Oyster Co. w Portland, która zyskała status kultowej i w prostym stylu, w niezobowiązującej atmosferze serwuje dania z najlepszej jakości skarbów morza. Oprócz 120 przepisów znajdziecie tu precyzyjne instrukcje, jak krok po kroku obchodzić się z owocami morza, jak je przechowywać, oczyszczać i jak dobrać sposób obróbki. Obok klasycznych przepisów są autorskie dania, z których lokal słynie od kilku lat, np. ogon halibuta z sezamem, ostrygi z kimchi i ryżem czy Lobster Roll w wersji z palonym masłem. Brzmi jak udane wakacje? Taka jest właśnie ta książka! 

„EVENTIDE: RECIPES FOR CLAMBAKES, OYSTERS, LOBSTER ROLLS AND MORE FROM A MODERN MAINE SEAFOOD SHACK”, ARLIN SMITH, ANDREW TAYLOR AND MIKE WILEY, WYD. TEN SPEED PRESS, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 6/2020 nr 196.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej