x

"Gościnność od kuchni" Patrycji Siwiec, Adama Chrząstowskiego i Adama Pawłowskiego

Kategoria: Lifestyle - książki    09.09.2020

Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski, dziennikar­ka i sommelier, autorzy książki "Gościnność. Sztuka dobrej obsługi w gastronomii" sprzed dwóch lat, tym razem spojrzeli na organizm restauracyjny z innej perspektywy - nie tylko z sali, ale także od kuchni.

Foto: materiały prasowe.
Foto: materiały prasowe.
Inicjatorem publika­cji i trzecim jej autorem jest szef kuchni Adam Chrząstowski. Wspólnie pokazują, że w gastronomii – czy to jest śniadaniownia, czy fine dining – najważniejsze są komunikacja i gra do jednej bramki. Autorzy piszą m.in. o przygo­towaniu do zawodu szefa kuchni, budowaniu zespołu, standardach w kuchni, sytuacjach kry­zysowych czy świadomej gastronomii. Całość uzupełniają wywiady z szefami kuchni: Agatą Wojdą, Eleną Arzak, Dariuszem Barańskim, Robertem Trzópkiem i Thomassem Kellerem oraz z trenerką biznesu Małgorzatą Jarmoc­-Hecht. Pracujecie w branży i chcecie się rozwi­jać? A może stawiacie w gastronomii pierwsze kroki? To obowiązkowa lektura! 

„GOŚCINNOŚĆ OD KUCHNI”, PATRYCJA SIWIEC, ADAM CHRZĄSTOWSKI, ADAM PAWŁOWSKI MS, WYD. TAKE EAT EASY, 2020 R. 

Recenzja ukazała się w „Food Service" 7-8/2020 nr 197.

 

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej