x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Porter Sherry Oloroso Barrel Aged z Okocimia

Kategoria: Produkty    16.12.2020

Marka Okocim przygotowała propozycję dla koneserów. Na rynek trafia właśnie limitowana edycja okocimskiego porteru - Mistrzowski Porter Sherry Oloroso Barrel Aged.

Okocim Mistrzowski Porter znany jest dobrze konsumentom jako wzór porteru bałtyckiego. Wielokrotnie doceniany i nagradzany przez ekspertów i wielbicieli piwa porter z okocimskiego browaru stał się bazą dla czegoś zupełnie nowego.

– Po wielu konkursowych sukcesach Mistrzowskiego Porteru na arenie międzynarodowej postanowiliśmy wznieść go na jeszcze wyższy poziom sensorycznej doskonałości, wzbogacając w równie szlachetne nuty trunku, jakim jest wino Sherry Oloroso – mówi Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.   

Harmonia smaku
Uwarzony w 2017 roku porter, po długim procesie klasycznego leżakowania został zamknięty w dębowych beczkach po hiszpańskiej Sherry Oloroso na 17 miesięcy. Piwo wzbogaciło się o najlepsze cechy wina oraz aromat dębiny. Wyczuwalne są w nim nuty orzechów włoskich i laskowych oraz migdałów, a także smak karmelu z delikatnie wyczuwalnym posmakiem czekolady. Goryczka piwa stała się bardziej wyraźna, nie tłumiąc przy tym słodyczy.

Dobór odpowiedniej beczki dla okocimskiego porteru wymagał długich poszukiwań. Piwowarzy eksperymentowali z baczkami po whisky, rumie i brandy. Leżakowane w nich piwa były oceniane przez okocimski panel degustatorów. Ostatecznie wybrano beczkę po Sherry Oloroso, hiszpańskim winie z regionu Andaluzji, które charakteryzuje się aromatycznymi, głębokimi, okrągłymi nutami suszonych owoców i bakalii.

Wybraliśmy ten rodzaj beczki, który najlepiej harmonizował z profilem Mistrzowskiego Porteru, jednak nie dominując nad nim – tłumaczy Paweł Zych.

W efekcie powstało piwo, które jest nietuzinkową propozycją
dla koneserów porterów. Mistrzowski Porter Sherry Oloroso Barrel Aged najlepiej smakuje podany w pokalu w temperaturze 12 stopni Celsjusza. Doskonale komponuje się z wędzonymi serami, gruszką i czekoladą.

Limitowana edycja Mistrzowskiego Porteru Sherry Oloroso Barrel Aged z Okocimia liczy tylko 15 tys. butelek. Obecnie jest wprowadzana do sprzedaży w wybranych sklepach i sieciach handlowych. Piwo zawiera 9,6% alkoholu, dostępne jest w eleganckich ciemnobrązowych szklanych butelkach z kabłąkowym (pałąkowym) ceramicznym korkiem. Butelki mają pojemność 330 ml, pakowane są w kartoniki. Sugerowana cena detaliczne butelki to 40,00 zł.


Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej