x

The Trust - nowy lokal Tomasza Źrodłowskiego i Szymona Cieśli

Kategoria: Miejsca    18.03.2021

The Trust to krakowski koktajlbar i kawiarnia w jednym. Na razie, wypijemy w nim kawę, a po zakończeniu lockdownu - także autorskie drinki.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Przy Augustiańskiej 24 w Krakowie pojawiła się kawiarnia The Trust, a na jej tyłach powstający koktajlbar. To dzieło Tomasza Źródłowskiego i Szymona Cieśli, duetu barmanów wcześniej długo związanych z krakowskim Mercy Brown.

Kawiarnia na wynos
The Trust możemy odwiedzić już dziś. Działa w nim już część kawiarniana z ofertą na wynos.
– Polskie prawo nie pozwala na sprzedaż alkoholu na wynos, więc strefa koktajlowa musi poczekać, aż pandemiczne obostrzenia zostaną poluzowane. Docelowo kawa ma być u nas dodatkiem, akompaniamentem do spotkania, a nie odwrotnie. Biorąc pod uwagę realia, jest to nieco utrudnione, ale liczymy na to, że gdy klient wychodzi od nas z kubkiem kawy, to jego dzień staje się nieco piękniejszy – mówi Tomasz Źródłowski.

Koktajlowa klasyka i autorskie kompozycje

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
A czego możemy spodziewać się w strefie koktajlowej? Jak tłumaczy pomysłodawca, sercem lokalu mają być autorskie koktajle, ale na tym The Trust oczywiście nie poprzestanie.
– To będzie koktajlowa klasyka. Karta będzie oczywiście oparta o tzw. signature drinks, czyli o naszą kreatywność, ale napić się będzie można każdego klasyka, którego sobie zamarzymy – opowiada Źródłowski.
Skąd decyzja, by otwierać koktajlbar w trakcie pandemii? Jak tłumaczy jego współwłaściciel, pomysł narodził się w nieco innych niż obecne realiach.

– Decyzję podejmowaliśmy z końcem sierpnia. To był czas, gdy mieliśmy jeszcze nadzieję, że nie będzie kolejnego lockdownu. Po drugim lockdownie postanowiliśmy, że trochę zwolnimy i dopracujemy wszystkie elementy. Mieliśmy czas, żeby przesunąć jakąś ścianę, postawić ją od nowa, wyburzyć. W końcu remont się zakończył i trzeba było coś zacząć robić. Zdecydowaliśmy, że kawiarnia będzie działać w modelu na wynos, a na tyłach, w strefie koktajlowej robimy próby karty, testy, gotujemy. Czekamy na lepsze czasy – podsumowuje Tomasz Źródłowski.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej