x

Nie żyje Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design

Kategoria: Ludzie    12.04.2021

To wyjątkowo smutna wiadomość: w niedzielę nad ranem zmarł Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design.

Henryk Nieciejowski. Zdjęcie: materiały prasowe
Henryk Nieciejowski. Zdjęcie: materiały prasowe
„Odszedł od nas cudowny człowiek. Wyjątkowa osobowość, która była z Belvedere Gourmet Group od samego początku. Był naszą częścią, która składała się na jedną, ważną całość. Przez lata szef kuchni Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich, od 2010 roku szef kreatywny Grupy nadzorujący przede wszystkim wydarzenia specjalne realizowane przez Belvedere Catering by Design. Człowiek o ogromnej wiedzy i sercu, dla wielu legenda. Miał niesamowitą wiedzę oraz wyczucie kulinarne, kochał ludzi, a oni Jego. Zdobywał serca od pierwszego spotkania, swoim poczuciem humoru rozbawiał wszystkich do łez. Pozostanie w naszych sercach na zawsze” – czytamy w oświadczeniu zarządu Belvedere-Cafe Łazienki Królewskie Sp. z o.o.

„Drogi Henio,
Tak chciałeś, aby się do Ciebie zwracać. Trudno nam pisać o Tobie w czasie przeszłym – dla nas nadal JESTEŚ. I tak zostanie.
Bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy razem z Tobą pracować, śmiać się, dyskutować, a przede wszystkim uczyć się od Ciebie. Byłeś jedynym w swoim rodzaju człowiekiem. Dziękujemy za to, że mogliśmy być blisko Ciebie przez te wszystkie lata.
Do zobaczenia,
Koledzy i koleżanki, Przyjaciele”

Redakcja magazynu "Food Service" i portalu Ouichef.pl składa kondolencje rodzinie, bliskim i znajomym pana Henryka.

HENRYK NIECIEJOWSKI
Urodził się 25 listopada 1960 roku w Kożuchowie, po skończeniu liceum wyjechał zagranicę i w kilku krajach doskonalił swój kunszt kulinarny. Swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w rodzinnym mieście - Nowej Soli. Szkolił się w  ekskluzywnych kuchniach restauracji szwajcarskich oraz u światowych tuzów kulinariów m.in. takich  jak Gordon Ramsey.

W wieku zaledwie 21 lat został zaproszony do objęcia posady szefa kuchni przez klub Ambasady Jugosłowiańskiej w Warszawie, a następnie w jednej z pierwszych, prywatnych restauracji w Polsce – Pałacu Błękitnym. W 1991 r. odpowiadał za stworzenie oferty gastronomicznej dla Restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. W swojej pracy Henryk łączył międzynarodowe trendy kulinarne z polską, autentyczną kuchnią w nowatorskiej odsłonie.

Od prawie 30 lat związany był z Grupą Belvedere. W czasie swojej kariery zawodowej miał okazję poznać najlepsze restauracje na świecie, a także gościć wielu szefów kuchni uhonorowanych gwiazdką Michelin Guide. Wśród gości, którzy kosztowali jego dań były koronowane głowy, prezydenci, premierzy, gwiazdy filmowe i artyści ze świata muzyki.

Oprócz pracy kochał kulinarne podróże po świecie, z których przywoził ciekawostki do tworzonych przez siebie potraw. Był szefem do zadań specjalnych – nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Od deserów w kształcie torebki Chanel po wykwintne dania dla Baracka Obamy – swoją kreacją zachwycał zarówno pracowników firmy jak i gości.

To m.in. dzięki niemu firma zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2007 roku restauracja Belvedere po raz pierwszy została uhonorowana wyróżnieniem w przewodniku Michelin Guide, które otrzymuje niezmiennie od 8 lat. Belvedere Catering by Design pod opieką kreatywną Henryka został w 2014 roku laureatem nagrody MP Power Awards za projekt cateringowy dla linii Fly Emirates. W tym samym roku z ogromną precyzją zrealizował w Krakowie rekordową w Polsce, serwowaną kolację dla 2700 osób!

W środowisku gastronomicznym ceniona osobowość. Mówiono o nim – człowiek legenda. Uwielbiany przez kolegów z pracy za swoje poczucie humoru, empatię, koleżeńskość, życzliwość, transparentność  w komunikacji.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Marcin "TYTUS" GRABSKI: Hip-hop jest dla mnie biletem do świata wina

To nie winylowe płyty, ale butelki z winem są dziś głównym narzędziem pracy MARCINA "TYTUSA" GRABSKIEGO. O tym, jak zmienił swoje życie i z sukcesem prowadzi lokale oparte na winie, opowiada właściciel WINEM POWIŚLE, ŁASKAWOŚCI TYTUSA I ASFALT WINYLE I WINO.

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej