x

"Tout Robuchon" Joela Robuchona

Kategoria: Lifestyle - książki    17.04.2021

Zmarły dwa lata temu szef kuchni Joel Robuchon miał restauracje na całym świecie i szczycił się największą liczbą gwiazdek Michelin, które przyznano jego lokalom (w 2016 r. - aż 32!).

Fot. materiały prasowe.
Fot. materiały prasowe.
Jego publikacja „Tout Robuchon” to kompendium kulinarnej wiedzy zawierające 800 przepisów: bazowych, klasycznych, na sosy i dodatki oraz autorskie dania Robuchona. Wśród nich znajdziemy receptury m.in. na gulasz z żabnicy z sete, królika z kurkami, cebulkami i bobem, zupę ostrygową ze ślimakami czy pieczoną łopatkę jagnięcą z kruszonką pietruszkową. Książka powstała w 2007 r., ale nie straciła na aktualności, a wręcz przeciwnie – stała się klasykiem. Polskie wydanie przygotowała Magdalena Litewka, założycielka wydawnictwa Gruszki w Popiele, które opublikowało także dzieło Augusta Escoffiera. Obie pozycje to filary, na których opiera się światowa gastronomia. Czekamy na kolejne wydania mistrzów w języku polskim.

„TOUT ROBUCHON”, JOEL ROBUCHON, GRUSZKI W POPIELE, 2020 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 3/2021 nr 203.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej