x

"Raz na tydzień" Cloe Sucree

Kategoria: Lifestyle - książki    17.05.2021

Nie macie czasu na gotowanie w domu? Chloe Sucree w książce "Raz na tydzień" twierdzi: to kwestia dobrej organizacji. I udowadnia, że smaczne, domowe dania na każdy dzień tygodnia może bez problemu przygotować każdy.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Jest na to prosta recepta: gotuj z wyprzedzeniem, raz na jakiś czas (np. raz na tydzień), ale w większej ilości. W przypadku batch cooking – bo tak nazywa się metoda gotowania partiami – kluczowe są: plan, podzielenie, zakonserwowanie i przechowywanie przygotowanych posiłków (w lodówce, zamrażalniku, przez pasteryzowanie czy kiszenie) oraz finalne połączenie ich w dania. Publikacja zawiera przepisy wyłącznie na potrawy bezmięsne dobrane tak, aby składały się w zdrowy, wartościowy posiłek. Aspekt zdrowotny to istotny wątek tej pozycji. Autorka przez wiele lat borykała się bowiem z problemami trawiennymi i teraz dzieli się z nami rozwiązaniami, które jej pomogły. Zdradzając nieco: regularność posiłków jest tu niezwykle istotna. Książka praktyczna dla zabieganych, w tym także dla pracowników gastronomii.

„RAZ NA TYDZIEŃ”, CLOE SUCREE, WYD. BUCHMANN, 2021 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 4/2021 nr 204.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej