x

Robert De Niro ambasadorem kongresu Madrid Fusion

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.05.2021

Robert De Niro dostał propozycję nie do odrzucenia. Znany aktor, reżyser i producent filmowy będzie ambasadorem światowego kongresu gastronomicznego Madrid Fusion w zamian za wyjątkową degustację, którą przygotują dla niego najlepsi światowi szefowie kuchni.

Robert de Niro został ambasadorem Madrid Fusion. Zdjęcie: Shutterstock.com
Robert de Niro został ambasadorem Madrid Fusion. Zdjęcie: Shutterstock.com
Nie każdy ma szansę, by zjeść kolację przygotowaną specjalnie dla niego przez najlepszych kucharzy na świecie. Nie każdy jednak ma na swoim koncie dwa Oscary, dwadzieścia dwa Złote Globy oraz pięćdziesiąt cztery nominacje do najważniejszych filmowych nagród na świecie.
Robert De Niro przyjął propozycję Madrid Fusion. Nic dziwnego. Jeden z największych światowych kongresów gastronomicznych, w zamian za promocję zaoferował aktorowi coś wartego znacznie więcej niż honorarium.

Wchodzę w to!
Jak przekonać gwiazdę tego formatu do promocji imprezy branżowej, zwłaszcza gdy w kasie brak wystarczająco dużo pieniędzy, by zaoferować godziwe wynagrodzenie?
– Nie mamy budżetu na honorarium, ale zamiast tego, możemy złożyć ci ofertę, której nie będziesz mógł odrzucić: najbardziej ekskluzywne, jedyne w swoim rodzaju, wykonane specjalnie dla ciebie przez 5 największych szefów kuchni na świecie, menu degustacyjne. (...) Tu jest umowa do podpisania. Piłka jest teraz na twojej połowie boiska – mówi w wideo promocyjnym Larry Tales, aktor, który wcielił się w rolę prawnika z ramienia Madrid Fusion.

Wideo ukazało się w sieci w poniedziałek. De Niro czekał zaledwie 72 godziny z nagraniem odpowiedzi. – Wchodzę w to! Gracias Madrid Fusión. Do zobaczenia, gdy już tam dotrę – mówi gwiazdor w opublikowanym przez siebie filmie.

Wyjątkowa kolacja
Posiłek dla aktora ugotowany zostanie przez pięciu najlepszych szefów kuchni na świecie. Szefowie Joan Roca, Martín Berasategui, José Andrés, Mauro Colagreco i Quique Dacosta będą musieli wymyślić potrawy i przygotować menu degustacyjne specjalnie dla nowego ambasadora Madrid Fusion. W zamian za to Robert De Niro ma, po prostu, być sobą. Co to znaczy?

– Żadnego grania, żadnych scenariuszy. Nie będziesz musiał być energiczny, bo nie będziesz sprzedawał samochodów. Nie zostaniesz ani hipsterem, ani nawet gangsterem. Polubisz to, co będziesz reklamował – przekonuje we wspominanym wideo Larry Tales.

Madrid Fusión to międzynarodowy kongres gastronomiczny, który gromadzi ponad 100 najbardziej znanych szefów kuchni z całego świata. Stanowi także platformę wymiany pomysłów oraz doświadczeń. W 2021 roku impreza odbędzie się między 31 maja a 2 czerwca. Goście będą mogli uczestniczyć w niej na miejscu lub obejrzeć transmisję poszczególnych wydarzeń kongresu w internecie.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej