A my podpowiadamy, gdzie warto warto zjeść.
WARSZAWA – LE BRACI
Jednym z odkryć jest zlokalizowana niemal w samym sercu Warszawy restauracja Le Braci. To miejsce z prawdziwą włoską kuchnią, inspirowane włoskim stylem życia, mentalnością, witalnością i gościnnością.
W festiwalowym menu znajdziecie m.in. duszoną wołowinę barolo z warzywami, risotto z chianti i straciatellą lub toskańską sałatkę z pomidorami, krewetkami i chlebem. Na deser prawdziwe, włoskie tiramisu.
KRAKÓW – FOUR
ŁÓDŹ – GĘSI PUCH
Jeśli szukacie restauracji na wieczorne spotkanie ze znajomymi przy lampce dobrego wina i wybornej gęsinie, koniecznie zarezerwujcie stolik w Gęsim Puchu. W menu mięsnym króluje bitka wieprzowa z sosem figowym, ziemniakiem pieczonym z serem feta i tłuczonymi ogórkami z marynowaną rzodkiewką.
Na osoby, które od mięsa stronią, czekają falafele jaglane z ciecierzycą podane na hummusie z sałatą, pomidorkami cherry i sosem ziołowym.
WROCŁAW – KAMERALNA JEDZENIE I WINO
We Wrocławiu zajrzyjcie do Kameralnej, klimatycznej restauracji z domową atmosferą, doprawioną restauracyjnymi standardami. Miejsce to szanuje tradycję oraz smaki znane z dzieciństwa, które podaje w nowoczesnej formie.
Podczas Festiwalu na talerzach znajdziemy m.in. polędwiczki wieprzowe sous vide, purée z zielonego groszku, pieczone ziemniaki, pieczarki konfitowane, sos demi glace. W wersji wege czekają na nas pieczone warzywa korzenne z oliwą sezamową, kolendrą, wędzoną papryką i czarnym sezamem.
POZNAŃ – RYNEK SHERATON
Na kulinarnej mapie Poznania warto odhaczyć Rynek Sheraton. Perfekcyjny wygląd dań sprawia, że smakują równie dobrze jak wyglądają! W ramach festiwalowego menu będziecie mieli okazję spróbować m.in. schab z mangalicy z młodymi ziemniakami, purée z marchwi, groszkiem cukrowym i sos mięsnym.