x

"Tartine bread. Chleb z najlepszej piekarni świata" Chada Robertsona

Kategoria: Lifestyle - książki    11.06.2021

Jeśli możemy mówić o jakichkolwiek pozytywnych zjawiskach ostatniego roku, to jest nim moda na pieczenie chleba, zwłaszcza tego na zakwasie.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Świetnym źródłem wiedzy na ten temat jest książka „Tartine bread”, która po 11 latach od premiery ukazała się właśnie po polsku. Tytułowa piekarnia Tartine w San Francisco wywołała przed laty rewolucję w świecie piekarniczym i wśród zwykłych – nomen omen – zjadaczy chleba. Chad Robertson, właściciel lokalu, opracował rewelacyjną autorską recepturę wypiekania pieczywa w stylu francuskim, głównie pszennego na żytnim zakwasie. W publikacji znajdziecie ten słynny przepis, a oprócz tego porady, m.in. jak obchodzić się z zakwasem, ciastem i jak wypiekać chleb. Są tu też receptury na bagietki, pizze, focaccię, croissanty i inne słodkie wypieki. Sprawdźcie sami, jak smakuje amerykańska rewolucja w wypieku francuskiego pieczywa. 

„TARTINE BREAD. CHLEB Z NAJLEPSZEJ PIEKARNI ŚWIATA”, CHAD ROBERTSON, WYD. ZNAK, 2021

Recenzja ukazała się w „Food Service" 5/2021 nr 205.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej