x

"Gelato. Włoskie lody, sorbety i inne słodkości" Jacoba Kenedy'ego

Kategoria: Lifestyle - książki    11.06.2021

Lody i sorbety to produkty sezonowe, idealne na lato. Od zawsze były popularne, ale w ostatnich latach lodowy biznes przeżywa prawdziwy boom.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Lodziarni czy letnich stoisk z lodami naturalnymi z roku na rok powstaje w Polsce coraz więcej – zarówno tych dobrych, bardzo dobrych, jak i kiepskich. Książka „Gelato. Włoskie lody, sorbety i inne słodkości” Jacoba Kenedy’ego to kopalnia inspiracji, połączeń smakowych, a także źródło receptur i złotych proporcji składników. Mamy tu smakowite propozycje – od prostych sorbetów z limonki czy krwistej pomarańczy po lody czekoladowe z whisky. A oprócz lodów włoskie zimne desery: klasyczne semifreddo, lodowe ciasto, profiterolki. Niezależnie od tego, gdzie spędzicie tegoroczne wakacje, z tą książką ekspresowo możecie przenieść się do rzymskiej kawiarni, by zaznać chłodnej, słodkiej przyjemności. 

„GELATO. WŁOSKIE LODY, SORBETY I INNE SŁODKOŚCI”, JACOB KENEDY, WYD. ZNAK, 2021

Recenzja ukazała się w „Food Service" 5/2021 nr 205.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej