x

Tematyczne festiwale kulinarne w Nadbużańskim Domu

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    24.06.2021

Najbliższe wydarzenie to II Nadbużański Festiwal Truskawek, który odbędzie się 26 czerwca. Ucztę przygotuje Anna Klajmon, szefowa kuchni w Kulturalna Cafe, uczestniczka 5. edycji TOP CHEF Polska.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Tematyczne imprezy kulinarne w Nadbużańskim Domu odbywają się od 2019 roku, kiedy zorganizowany został pierwszy Festiwal Szparagów na Bugiem. Sąsiedztwo dzikiej, podlaskiej przyrody i klimatyczne wnętrze starej szkoły sprzyjają poznawaniu nowych, oryginalnych smaków. Do kreowania dań zapraszani są szefowie kuchni, którym bliska jest idea slow food i korzystanie z sezonowych polskich produktów najwyższej jakości.

Każdy festiwal poświęcony jest innemu produktowi, który stanowi punkt wyjścia do stworzenia okolicznościowego menu. Gospodarze stawiają na dania wegetariańskie i wegańskie oraz kreatywność szefów kuchni. Warzywa, owoce, sery kupione na lokalnym targu, pozwalają stworzyć wyjątkowe dania, które są serwowane w nowoczesnym stylu.

Każdy festiwal to także doświadczenie w wielu wymiarach. Poznawanie polskich produktów, odwiedzanie lokalnych producentów ekologicznej żywności, uczty w dzikim ogrodzie pod chmurką, spotkania z szefami kuchni i kulinarnymi ekspertami, wernisaże, festiwalowe kino pod chmurką, spacery w naturze – to tylko niektóre atrakcje festiwali w Nadbużańskim Domu.

Najbliższe wydarzenie to II  Nadbużański Festiwal Truskawek, który odbędzie się 26 czerwca. Ucztę przygotuje Anna Klajmon, wielbicielka polskich produktów i smaków, miłośniczka kuchni prostej, uczestniczka 5. edycji TOP CHEF Polska, aktualnie szefowa kuchni w Kulturalna Cafe.


Kolejne sezonowe festiwale kulinarne w Nadbużańskim Domu wyglądają następująco:
Nadbużański Festiwal Ogórków – 17 lipca, Pan Tasak
Nadbużański Festiwal Pomidorów – 7 sierpnia, Ewelina Gracz; 21 sierpnia, Maria Przybyszewska
III Nadbużański Festiwal Grzybów – 25 września, Michał Gniłka; 2 października, 9 października
Nadbużański Festiwal Jabłek – 23 października
II Nadbużański Festiwal Ziemniaków – 6 listopada, 13 listopada, 20 listopada

Więcej informacji na www.facebook.com/nadbuzanski.dom/ 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kolacja Chefs Only na zamku w Szydłowcu na rzecz bezdomnych zwierzaków

10 czerwca na zamku w Szydłowcu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Chefs Only, któremu towarzyszyć będą m.in. gotowanie na żywo i warsztaty kulinarne. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pięciodaniowa kolacja degustacyjna, przygotowana przez pięciu szefów kuchni.

Nocny Market - start sezonu 2023

Nocny Market wraca na nieczynny dworzec Warszawa Główna już 5 maja! W ósmym sezonie jednego z największych eventów streetfoodowych w Polsce dobrych gastronomicznych powrotów, ekscytujących debiutów i jeszcze kilku niespodzianek.

Witamy na foodservice24.pl! Zmieniamy nazwę, zmieniamy się dla was!

Pożegnaliśmy dotychczasową nazwę i stare logo naszego portalu - OuiChef.pl. Chcemy, aby nowa domena - foodservice24.pl - łatwiej wam się kojarzyła z naszym bratnim magazynem "Food Service". Uspójniamy wizerunek i ofertę wydawniczą!

Palikot i Wojewódzki atakowani za zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa w prokuraturze

W sieci zawrzało. Aktywista Jan Śpiewak oskarża byłego polityka i przedsiębiorcę Janusza Palikota oraz celebrytę i dziennikarza Kubę Wojewódzkiego o nielegalne i nagminne zachwalanie alkoholu w social mediach. Sprawa trafiła do prokuratury. Co dalej?

Radosnych i smacznych świąt!

Wielkanocne życzenia od redakcji OuiChef.pl i "Food Service".

Bogusław Linda tańczy w reklamie nowego burgera z McDonald’s

Bogusław Linda zagrał w reklamie McDonald’s, prezentując... niezwykły taniec. Znany z kultowych ról aktor to kolejna osobowość polskiej kultury - po m.in. Michale Żebrowskim, Borysie Szycu czy idolu młodego pokolenia raperze Macie - zaangażowana w kampanię fastfoodowej sieci.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej