x

Selavi przy warszawskiej Zachęcie - lunch za dnia, dzikość nocą

Kategoria: Miejsca    01.07.2021

Selavi ulokowało się w zabytkowej, monumentalnej kamienicy Krasińskich przy Placu Małachowskiego w Warszawie. W ciągu dnia zaprasza na lunch z przyjaciółmi lub spotkanie biznesowe, a wieczorem - na zabawę do białego rana.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Lokal przy Zachęcie jest zmysłowym połączeniem restauracji i cocktailbaru. To miejsce elastyczne, dopasowujące się do różnorodnego charakteru spotkań i stylu życia – innego w ciągu dnia, a innego po zachodzie słońca. Piękne wnętrze i klimatyczne patio są otwarte dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami.

Drewniane części wystroju, uzupełnione o złote elementy tworzą efektowną całość. Egzotyczne grafiki na ścianach dopełnione klimatycznym oświetleniem przenoszą nas w niezapomnianą podróż po ekskluzywnych zakątkach świata. Betonowa, industrialna podłoga, metaliczne, złote ściany, egzotyczne rośliny, miękkie fotele i drewniane stoliki – tak jest w środku. Centralny punkt tej przestrzeni to bar oraz imponujących rozmiarów owalny stół, który łączy ludzi.

Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Selavi. Zdjęcie: materiały prasowe
Ogród wypełniony jest egzotyczną roślinnością i przywodzi na myśl meksykańskie Tulum, zamieniając adres w centrum Warszawy w tętniącą pozytywną energią, gorącą, meksykańską plażę. W cieniu liści palmowych czas płynie wyjątkowo przyjemnie – wieczorem patio Selavi to idealne miejsce na zabawę z przyjaciółmi przy house’owych rytmach.

Restauracja oferuje różnorodną kuchnię europejską, której przyświeca hasło „share with each other”. W menu znajdują się przede wszystkim owoce morza, ryby, steki oraz propozycje wegetariańskie. Selavi proponuje także autorskie koktajle, herbaty i lemoniady w nieoczywistych połączeniach. Lokal jest jedynym w Polsce, flagowym partnerem marki Belvedere, należącej do luksusowego koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej