x

Finał Bocuse d’Or 2021: znamy zwycięzców!

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    28.09.2021

Główna nagroda Bocuse d’Or 2021 trafiła do Francuzów! Kto jeszcze zdobył statuetki w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów gastronomicznych świata odbywającym się w Lyonie?

Finał Bocuse d'Or 2021. Zdjęcie: Facebook.com
Finał Bocuse d'Or 2021. Zdjęcie: Facebook.com
Statuetka Bocuse d'Or trafiła do drużyny francuskiej, na czele której stanął Davy Tissot. Nagrodę Bocuse d'Argent (srebrną statuetkę) zdobył duński zespół kierowany przez Ronniego Vexøe Mortensena, a Bocuse de Bronze przypadła w udziale zespołowi norweskiemu, którym kierował Christian Andre Pettersen.

Mistrzostwa szefów kuchni Bocuse d’Or odbywają się co dwa lata w ciągu dwóch dni w Lyonie we Francji. Są określane mianem igrzysk olimpijskich gastronomii. Nazwa wydarzenia upamiętnia słynnego francuskiego szefa kuchni Paula Bocuse’a.

Pozostałe nagrody
The Best Take Away Prize przyznano Szwedom, zaś Social Commitment Award – wyróżnienie przyznawane za zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności, środowiska i społeczeństwa – trafiło do drużyny kolumbijskiej.  

The Best Platter Award – nagrodę za kompozycję dania na półmisku – zdobył zespół z Islandii, a laury dla najlepszego commis szefa kuchni otrzymał Manuel Hofer ze Szwajcarii.

Zadanie na wynos
Uczestniczące w finale drużyny musiały przygotować trzy dania w maksimum 5 godzin i 30 minut. Jednym z wyzwań z jakim przyszło się zmierzyć zawodnikom było przyrządzenie trzech dań na wynos – przystawki, dania głównego i deseru. Obowiązkowo trzeba było w nich wykorzystać pomidorki cherry i miały one stanowić dominujący smak we wszystkich potrawach. Całość należało zapakować na wynos w ekologiczne i biodegradowalne opakowania.

Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami kulinarnymi, ale także kreatywnością, szybkością i wyczuciem estetyki, a także dobrą organizacją pracy w zespole.
– Chciałbym, aby moi asystenci, wszyscy młodzi ludzie wokół mnie, mogli chociaż na jeden dzień zająć moje miejsce. To byłoby moje największe zwycięstwo – mówił Davy Tissot dziesięć dni przed finałem konkursu.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

The World's 50 Best przyznało nagrody Champions of Change za przełomowe inicjatywy w gastronomii

The World's 50 Best Restaurants, organizacja typująca listę najlepszych restauracji na świecie, przyznała nagrody Champions of Change za działania na rzecz pozytywnych społecznych zmian w gastronomii. Otrzymali je Nora Fitzgerald Belahcen z Marrakeszu oraz Othón Nolasco i Damián Diaz z Los Angeles.

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej