x

Bez Tytułu - restauracja bez ograniczeń

Kategoria: Miejsca    18.10.2021

W warszawskiej restauracji Bez Tytułu kuchnia i design idą w parze. To miejsce, w którym każdy kąt wygląda inaczej i w którym można zamówić zarówno ślimaki czy ośmiornicę, jak i bruschettę czy frytki. A na deser brownie lub churros.

Restauracja Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Na dobry początek otwieramy masywne drzwi – witają nas ciemne ściany i elegancka recepcja. Za chwilę z lewej strony wyłoni się eksplozja kolorów, tekstur i sztuki: ściana z mchu, surowe cegły, wzorzysty dywan, kolorowa, obła rzeźba. Wszystkie te elementy, na pierwszy rzut oka nie pasujące do siebie, tworzą wyjątkowo zgraną całość.

Na dole, oprócz kuchni, w której rządzi szef Piotr Ceranowicz, uczestnik 3. edycji Top Chefa, znajduje się także bar. Jego kameralną, klimatyczną atmosferę kreują obrazy i rekwizyty z ubiegłych dekad, przygaszone światła oraz wygodne fotele.

Elementy artystyczne w Bez Tytułu nie są dziełem przypadku. Sztuka bowiem bardzo mocno wpisana jest w DNA restauracji – w miejscu, w którym obecnie można skosztować świetnego jedzenia, jeszcze kilka lat temu podziwiano dzieła młodych artystów. W lokalu znajdowała się galeria sztuki inna niż wszystkie, bo przystępna i otwarta.

Co w menu?

Churros w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Churros w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Serwowana tu kuchnia międzynarodowa jest zróżnicowana podobnie jak wystrój lokalu. Piotr Ceranowicz największą przyjemność czerpie z łączenia typowych dla kilku stron świata składników.

– Inspiruje mnie wszystko, co nas otacza. Uwielbiam poznawać i tworzyć nietypowe kompozycje. Połączyć azjatycką przyprawę z czymś, z czym nigdy się jej nie łączyło, polskie owoce dodać do tropikalnego deseru, a owoce morza podać w niespotykanej formie. Moją wizją w kuchni jest wolność i tak też stworzyliśmy Bez Tytułu. To miejsce pełne wolności, w którym łączą się smaki, konwencje, nowoczesność z tradycją. Łączą się także smaki z całego świata: Polska z Francją, Ameryką i Włochami jednocześnie. Zależało nam na stworzeniu kulturowo-jedzeniowego tygla z dużą dawką luzu – opowiada Ceranowicz.

Papryczki pimientos w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Papryczki pimientos w Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja przy ulicy Poznańskiej to lokal, który jako jeden z nielicznych w stolicy specjalizuje się w tzw. foodsharingu. Specyfika podawania dań według tej idei polega na serwowaniu wielu małych porcji dań na środku stołu, aby wszyscy uczestnicy kolacji mogli spróbować każdej z nich. Menu składa się więc z małych i większych dań, zimnych i ciepłych dodatków oraz deserów. Karta zmienia się dynamicznie wraz z dostępnością i sezonowością produktów.

Wszystko podawane jest w stylu comfort food, z inspiracjami z Europy, Azji czy Ameryki. Wśród dań głównych uwagę zwracają spaghetti cacio e pepe z truflą oraz czarny dorsz w miso podawany z dynią piżmową. Na deser można zjeść np. churros z czekoladą i whiskey, a także brownie z bourbonem i wiśnią.

Nazwa restauracji

Makrela z menu restauracji Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Makrela z menu restauracji Bez Tytułu. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja nie ma tytułu, ponieważ nazwy wyznaczają granice. Podobnie jak w świecie sztuki, to, co nienazwane, uwalnia wyobraźnię. W Bez Tytułu obowiązuje jedna zasada – stół nie jest traktowany jako mebel, lecz jako zaproszenie do spotkania.

To miejsce zarówno na rodzinne przyjęcie, kolację we dwoje, obiad w godzinach pracy czy luźnego wieczornego drinka w gronie przyjaciół. Brak granic wybrzmiewa tu na każdym kroku, od samego przekroczenia progu tego miejsca.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Concordia Taste jedną z najlepszych restauracji w Europie według "The Guardian"

Concordia Taste z Poznania trafiła na listę najlepszych europejskich restauracji pisma "The Guardian". To jedyny lokal w Polsce, które znalazł się zestawieniu opiniotwórczego brytyjskiego dziennika. W rankingu uwzględniono tylko 35 restauracji.

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej