x

Kongres Szefów Kuchni powrócił na żywo

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    29.10.2021

Szefowie kuchni, kucharze, firmy z branży HoReCa spotkali się po raz kolejny na jednej z największych imprez branżowych. Kongres Szefów Kuchni powrócił w tym roku do swojej dotychczasowej formuły, umożliwiając spotkania i wymianę doświadczeń na żywo.

Warszawska Hala Expo XXI po raz kolejny miała okazję gościć jedno z największych wydarzeń branży HoReCa - Kongres Szefów Kuchni, który odbył się 12 października. Podczas jednego dnia spotkali się ze sobą szefowie kuchni, kucharze, producenci sprzętu gastronomicznego oraz wszystkie osoby związane z branżą.

Crème de la crème branży gastronomicznej
Podstawowym celem kongresu, jak deklarują jego organizatorzy, jest rozwój zawodowych kompetencji szefów kuchni oraz wymiana opinii na temat najnowszych trendów w gastronomii. W programie znalazło się więc miejsce na indywidualne wystąpienia zaproszonych gości oraz na debaty na temat aktualnych problemów i wyzwań gastronomii, między innymi w obszarze zatrudnienia.

Poza możliwością wysłuchania debat i prelekcji, odwiedzający kongres mogli zapoznać się z ofertą firm w strefie ekspozycyjnej. Był to także doskonały pretekst do wymiany doświadczeń oraz opinii. — Mam wrażenie, że jest tutaj crème de la crème. Są tutaj wszyscy „najważniejsi” tej branży i ci, którzy niedawno do tej branży weszli — mówił Maciej Wroński Dyrektor Zarządzający firmy RATIONAL.

Wszystko, czego potrzebuje gastronomia
Jak podkreślają uczestnicy, kongres był także okazją o do spotkania się w gronie specjalistów, którzy rzadko gromadzą się w jednym miejscu. — Widać, że frekwencja dopisała, dopisali też wystawcy. Wszystko czego potrzebuje polska gastronomia jest w jednym miejscu. Nie brakuje także przyjaciół. Po wejściu tutaj, chyba przez pół godziny się ze wszystkimi witaliśmy — śmieje się Janusz Profus, Maestro Czekolady E. Wedel.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Laureaci plebiscytu Najlepsza Restauracja 2023 i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej

Ponad 600 lokali z 15 regionów Polski wzięło udział w organizowanym przez Makro Polska plebiscycie Najlepsza Restauracja 2023. Spośród nich wyłoniono 37 zwycięzców. Znamy także laureatów konkursu "Złota Korona Ambasadora Kuchni Polskiej".

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej