

Prowein znowu stacjonarnie. Znamy termin i cenę biletów


Targi Prowein w Düsseldorfie powrócą w 2022 roku w formule stacjonarnej. Tradycyjnie już nie zabraknie w nich miejsca dla wystawców win z całego świata.
– Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią branża tęskni za osobistymi spotkaniami, nawiązywaniem kontaktów, degustacją i oczywiście zamówieniami – podsumowuje nastroje Bastian Mingers, dyrektor projektu ProWein.
Aby zapewnić zgodność z wymogami sanitarnymi, nadchodzący ProWein zostanie rozszerzony do łącznie 13 hal wystawienniczych, gdzie, wedle organizatorów pojawić się może nawet 5500 wystawców. Mimo tak dużej różnorodności stoisk, utrzymany zostanie wyraźny podział na wina według kraju i regionu.
Czołówka win Włoch, Francji i Niemiec
Pełen asortyment włoskich win będzie można znaleźć w halach od 15 do 17.
Zaprezentowane zostaną wszystkie regiony włoskie, a Veneto, Piemont i Toskania połączą siły w ramach wspólnego stoiska. Oprócz najlepiej sprzedających się włoskich marek, takich jak Zonin, Botter Vini i Fratelli Martini, w wydarzeniu weźmie udział wielu czołowych producentów, takich jak Castello di Ama z Toskanii, Elena Walch z Południowego Tyrolu czy Elio Altare z Piemontu.
Stoiska w halach od 9 do 11 należeć będą do francuskiego przemysłu winiarskiego. Pojawią się tam znane nazwiska takie jak Castel Frère, Albert Bichot, Bernard Magrez, Dourthe, Paul Mas i Gérard Bertrand. Ponadto, ProWein 2022 przywita tutaj około 200 producentów, zapewniając kompleksowy przegląd wyśmienitych szampanów z regionu Szampanii.
W halach 1, 4 i 5 pojawią się stoiska reprezentujące wszystkie niemieckie regiony upraw winorośli. Według przewidywań, w targach weźmie udział około 800 wystawców z Niemiec, takich jak Dreissigacker, Schneider, Hensel, Weil Herres Layat, Schlumberger i Weinkontor Freund.
Nowy Świat od Chile po USA
Na nadchodzącym ProWein pojawią się także wina austriackie. Znaleźć będzie je można w hali 5, Portugalia zaś pojawi się w hali 13, a Hiszpania w halach 13 i 14. Hala 12 jest w całości zarezerwowana dla producentów z Nowego Świata, w tym dla Instytutu Wina Kalifornijskiego, win z Chile i z Argentyny. W hali 11 spotkać będzie można producentów alkoholi mocnych.
Podobnie jak w poprzednich latach, w hali numer 7 odbędzie się pokaz trendów pod tytułem „taki sam, ale inny”. 120 wystawców zaprosi odwiedzających i branżę do odkrycia nowych napojów rzemieślniczych w stylowym otoczeniu. Na targach nie zabraknie miejsca dla czołowych producentów win ekologicznych oraz stowarzyszeń Ecovin, Bioland, Demeter i Biodyvin.
Gdzie szukać dodatkowych informacji
Na www.prowein.com można już uzyskać wstępny wgląd w asortyment produktów prezentowanych na targach ProWein win. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona w połowie grudnia na platformie online, gdzie odwiedzający mogą kupić jednodniowe bilety w cenie 50 euro.. Hale targów ProWein będą jak zwykle otwarte codziennie od niedzieli do wtorku, od 9.00 do 18.00, oo 15 do 17 maja.

Zobacz także

Sebastian Giraldo Makovej z Węgier zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2023

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów 2023 wygrał węgierski sommelier Sebastian Giraldo Makovej z winiarni Sauska. Mistrzem Polski został Tomasz Żak z warszawskiego Kontaktu, który zajął drugie miejsce. Na trzecim znalazł się Bartosz Nowakowski z bydgoskiej restauracji Czosnek i Oliwa.

Włoskie wino na Borsa Vini Italiani już po raz 9.

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Nie tylko korkociąg. Winiarski niezbędnik w lokalu

Wyposażając lokal, musimy wziąć pod uwagę, czy i w jakiej ilości będziemy w nim serwować wino. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór typu kieliszków i miejsca przechowywania zamkniętych butelek, a także sposób postępowania z nimi po otwarciu.

Adam Pawłowski: Ponowne odkrycie Grecji

Być może pierwsze wino nie powstało w Grecji, ale to dzięki Grekom jego picie zyskało funkcje społeczną i kulturową. Bogata historia, wsparta mitologiczną postacią boga wina Dionizosa, była przyczynkiem do wpisania tego niewielkiego kraju winiarskiego na mapę winnego świata.

Jacek Siedlecki: Zwróćmy się ku naturze!

Wiosna niesie ze sobą cieplejsze dni i inspiruje do wyruszenia za miasto. Warto pomyśleć o weekendowym wypadzie do jednej z winnic, których w Polsce pojawia się coraz więcej.

Kamil Wojtasiak - Obsługa musi znać ofertę na pamięć!

Coraz więcej miejsc, które nie są restauracjami czy wine barami, wprowadza wino do menu.Jak opracować ofertę winiarską w kawiarniach, śniadaniowniach, bistrach czy piekarniach i jak przygotować się do jej sprzedaży? Rozmawiamy o tym z Kamilem Wojtasiakiem, Mistrzem Polski Sommelierów z 2018 r.
Inne kategorie
Podcasty


Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

