x

Piece konwekcyjne w biznesie gastronomicznym

Kategoria: Twój biznes - oferta    13.12.2021

Wyposażenie małej i dużej gastronomii musi wyróżniać się niezawodnością, bezawaryjnością, a także profesjonalnym podejściem do zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Sklepy spożywcze rodziny Karasków są zlokalizowane w Jastrzębiu-Zdroju, a zakład garmażeryjny, czyli centrum dowodzenia gastronomią – w Gołkowicach. Zdjęcie: materiały prasowe
Sklepy spożywcze rodziny Karasków są zlokalizowane w Jastrzębiu-Zdroju, a zakład garmażeryjny, czyli centrum dowodzenia gastronomią – w Gołkowicach. Zdjęcie: materiały prasowe
Wśród licznej konkurencji trzeba stawiać na elastyczne, jak i oszczędne rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować biznes gastronomiczny. O tym, dlaczego warto wybrać piece konwekcyjne #Convotherm w rozwijaniu biznesu opowiedział nam Rafał Karasek, który od lat zarządza czterema sklepami spożywczymi sieci Lewiatan, a także małym zakładem garmażeryjnym.

Gorące posiłki na żądanie
Przygoda z marką Welbilt w rodzinnej firmie państwa Karasków zaczęła się ponad dwa lata temu. Duże wrażenie na właścicielach zrobiła prezentacja uznanego szefa kuchni, który pokazał, jak w praktyce działają piece konwekcyjne i dlaczego warto je mieć w swoim zakładzie. Sklepy spożywcze rodziny Karasków są zlokalizowane w Jastrzębiu-Zdroju, a zakład garmażeryjny, czyli centrum dowodzenia gastronomią – w Gołkowicach.

– Chcemy się wyróżniać na rynku i dostarczać klientom jedzenie najwyższej jakości. Całkiem inne niż to, które można kupić w dużych supermarketach. Stawiamy na świeżość, jakość i smak – mówi Rafał Karasek.

Piec Merrychef w jednym z oddziałów Lewiatana. Zdjęcie: materiały prasowe
Piec Merrychef w jednym z oddziałów Lewiatana. Zdjęcie: materiały prasowe
Właściciel zdecydował się na mniejsze piece Convotherm w trzech oddziałach sklepów, a w jednym pracownice placówki handlowej mają do dyspozycji piec Merrychef. Warto podkreślić, że to rozwiązanie należy do światowych liderów w zakresie produkowania zaawansowanych urządzeń do gotowania już od lat 50.

– Wybraliśmy te urządzenia, ponieważ w naszej branży niezwykle ważne jest przygotowywanie gorących posiłków na żądanie w idealnej temperaturze. Dzięki piecom Convotherm nasze kucharki mogą nie tylko gotować, ale także piec, grillować, czy podgrzewać. I to wszystko w tym samym czasie. To niebywała oszczędność czasu, przestrzeni, jak i pieniędzy – dodaje właściciel.

Gotowe dania kuchni polskiej
Stali klienci sklepów Lewiatan, które zostały stworzone z myślą o codziennych zakupach w dobrej cenie, szybko zauważyli różnicę, gdy w bemarach zlokalizowanych w sklepach pojawiły się gotowe dania w nowej odsłonie. Oferta gotowych dań ciągle się powiększa, co sprawia, że w Lewiatanie każdy znajdzie coś dla siebie.
– Stawiamy przede wszystkim na polską kuchnię, którą wszyscy wprost uwielbiają. Na naszych półkach można znaleźć także regionalne smaki ze Śląska – opisuje Rafał Karasek.

Na profilu Lewiatan-Gołkowice na Facebooku klienci mogą codziennie śledzić, jakie dania przygotowały kucharki z zakładu garmażeryjnego na piecach konwekcyjnych. Bogata oferta robi wrażenie. W natłoku codziennych obowiązków możemy kupić gotowy, pełnowartościowy obiad: kotlety, rolady wołowe, pieczone udka, a także bigos, łazanki, krokiety oraz makrele.

Zoptymalizowany czas pracy

Nadrzędną wartością firmy Rafała Karaska jest szacunek do pracy każdej zatrudnionej osoby. Zdjęcie: materiały prasowe
Nadrzędną wartością firmy Rafała Karaska jest szacunek do pracy każdej zatrudnionej osoby. Zdjęcie: materiały prasowe
Dzięki urządzeniom Welbilt można elastycznie rozszerzać swoją ofertę w sklepie, jak i restauracji bez kupowania kolejnego, drogiego sprzętu.
– Dzięki stosowaniu pieców konwekcyjnych znacznie zoptymalizowaliśmy czas pracy naszych kucharzy, a także zmniejszyliśmy zużycie energii w trakcie przygotowywania gotowych posiłków. Widzimy także, że coraz więcej zadowolonych klientów wraca po ulubione dania. Jest to oczywiście zasługą ogromnego zaangażowania naszych pracowników, bez których nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu. Także, dzięki licznym szkoleniom od marki Welbilt, nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak dobrze przygotowywać posiłki. Tutaj niebanalne znaczenie mają: para, wilgotność, temperatura, jak i ciśnienie – podkreśla właściciel sklepów i zakładu.

Firma Rafała Karaska funkcjonuje już od 30 lat na rynku. Wcześniej zarządzali nią rodzice Rafała Karaska – Maria i Bronisław Karasek. Nadrzędną wartością, którą kierują się od trzech dekad jest szacunek do pracy każdej zatrudnionej osoby. Widać to również w podejściu do kwestii pracy w niedziele. Właściciel podkreśla, że ważne dla niego jest, by pracownicy mieli także czas dla siebie i dla swoich bliskich.

Rafał Karasek stawia na rozwój swojej gastronomii z Welbilt. Dlaczego? Ponieważ, wierzy, że, dzięki takim rozwiązaniom jak Convotherm i Merrychef firma będzie mogła oferować kolejne usługi na podstawie najnowszych trendów. W swoich ambitnych planach właściciel wspomina o tym, że chciałby w przyszłości oferować catering dietetyczny, czyli tak zwaną dietę pudełkową.

Zwraca również uwagę na to, że młode osoby żyją coraz szybciej, ale jednocześnie coraz częściej sięgają po zdrowsze przekąski i chętnie korzystają z dań „jak u mamy". W najbliższych miesiącach firma chce się skupić głównie na rozszerzeniu oferty cateringowej, jak i dostawach mięsa na wydarzenia okolicznościowe.
– Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Welbilt osiągniemy bardzo wiele – podsumowuje Rafał Karasek.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Nowa interpretacja kulinarnych klasyków z urządzeniami Rational

Istnieje wiele bezmięsnych przepisów na większość klasycznych dań mięsnych. Zamiast mięsa używane są alternatywy, takie jak tofu lub soja oraz różnorodne przyprawy czy różne tekstury. W końcu smaku doświadczamy nie tylko na języku, ale również za pomocą wszystkich naszych zmysłów.

Grupa Secret Garden: partnerskie relacje z dostawcą kluczem do stabilnej działalności

Jakie wyzwania stoją przed branżą gastronomiczną? Jaką rolę w prowadzeniu biznesu pełni stabilny dostawcy produktów? Opowiada Łukasz Pelowski, dyrektor generalny Secret Garden.

Trendy na rynku płatności. Co oznaczają dla gastronomii?

7 na 10 Polaków preferuje płatność kartą, również w gastronomii. Jak można skorzystać na aktualnych trendach? Rozmawiamy o tym z Joanną Seklecką, prezes zarządu eService.

Energooszczędność - zysk dla Ciebie i środowiska

Oszczędność energii to jedno z największych wyzwań stojących przed gastronomią. Trudno się dziwić, w końcu kuchenne zaplecze należy do najbardziej energochłonnych miejsc pracy. Ale bez obaw: im większe zapotrzebowanie energetyczne, tym większy potencjał oszczędności.

Pijalnie Czekolady E.Wedel: rozwijamy ofertę na wynos

- Wiemy, że zmiana jest głównym motorem napędowym biznesu i ciągle się rozwijamy - mówi Daniel Kucharski, prezes zarządu Pijalnie Czekolady E.Wedel. I opowiada m.in. o innowacjach, takich jak sklep internetowy oraz rozwój zamówień na wynos marki, która ma za sobą 129 lat historii.

Mex Polska chce mieć 100 Pijalni Wódki i Piwa

- Chłonność rynku na nasze Pijalnie Wódki i Piwa szacujemy na 100 lokalizacji. Jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tego celu - mówi Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej