x

Otwarcie salonu win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach

Kategoria: Wino    14.12.2021

Vininova otworzyła dziesiąty już salon z selekcją win i alkoholi mocnych. Firma zdecydowała się podbić tym razem Katowice. Otwarty 25 listopada salon znajduje się w Galerii Libero.

Salon win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach. Zdjęcie: materiały prasowy
Salon win i alkoholi mocnych Vininova w Katowicach. Zdjęcie: materiały prasowy
Sklepy Vininova oferują ponad 800 etykiet win z całego świata. Firma jest na rynku od 2002 roku i początkowo specjalizowała się w winach z Nowego Świata –  Argentyny, Chile, Australii i RPA. Z czasem jednak oferta rozszerzyła się o wina europejskie niezmiennie cieszące się dużym zainteresowaniem klientów.

Dziś oprócz dobrze znanych i cenionych producentów win konwencjonalnych, Vininova posiada w sprzedaży wina z butikowych winnic, również tych specjalizujących się w winach naturalnych. Oprócz win, w salonach Vininova konsumenci znajdą wiele opcji alkoholi mocnych, będących częścią szerokiej oferty Vininova Spirits, włoskie delikatesy, akcesoria i książki winiarskie.

Sieć Vininova to już 10 specjalistycznych sklepów w największych miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. W nadchodzącym roku planowane są kolejne otwarcia. Oprócz sprzedaży detalicznej, Vininova zaopatruje w wina i alkohole mocne wiele znanych i cenionych restauracji, winebarów i hoteli w całej Polsce.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Sebastian Giraldo Makovej z Węgier zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2023

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów 2023 wygrał węgierski sommelier Sebastian Giraldo Makovej z winiarni Sauska. Mistrzem Polski został Tomasz Żak z warszawskiego Kontaktu, który zajął drugie miejsce. Na trzecim znalazł się Bartosz Nowakowski z bydgoskiej restauracji Czosnek i Oliwa.

Włoskie wino na Borsa Vini Italiani już po raz 9.

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Nie tylko korkociąg. Winiarski niezbędnik w lokalu

Wyposażając lokal, musimy wziąć pod uwagę, czy i w jakiej ilości będziemy w nim serwować wino. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór typu kieliszków i miejsca przechowywania zamkniętych butelek, a także sposób postępowania z nimi po otwarciu.

Adam Pawłowski: Ponowne odkrycie Grecji

Być może pierwsze wino nie powstało w Grecji, ale to dzięki Grekom jego picie zyskało funkcje społeczną i kulturową. Bogata historia, wsparta mitologiczną postacią boga wina Dionizosa, była przyczynkiem do wpisania tego niewielkiego kraju winiarskiego na mapę winnego świata.

Jacek Siedlecki: Zwróćmy się ku naturze!

Wiosna niesie ze sobą cieplejsze dni i inspiruje do wyruszenia za miasto. Warto pomyśleć o weekendowym wypadzie do jednej z winnic, których w Polsce pojawia się coraz więcej.

Kamil Wojtasiak - Obsługa musi znać ofertę na pamięć!

Coraz więcej miejsc, które nie są restauracjami czy wine barami, wprowadza wino do menu.Jak opracować ofertę winiarską w kawiarniach, śniadaniowniach, bistrach czy piekarniach i jak przygotować się do jej sprzedaży? Rozmawiamy o tym z Kamilem Wojtasiakiem, Mistrzem Polski Sommelierów z 2018 r.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej