x

Tadeusz Müller stworzył catering dietetyczny. Co serwuje w pudełkach syn Magdy Gessler?

Kategoria: Lifestyle - styl odżywiania    16.12.2021

Dieta z Liścia - tak nazywa się nowa marka cateringu dietetycznego wykreowana przez Tadeusza Müllera, Łukasza Strzelczyka i Pawła Barańskiego. Ich misją jest dostarczenie naturalnego, nieprzetworzonego jedzenia o optymalnych wartościach odżywczych.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Tadeusz Müller wraz Łukaszem Strzelczykiem i Pawłem Barańskim stworzyli catering dietetyczny, który można zamówić do większości miast w Polsce. Ideą ich marki jest dostarczanie organizmowi możliwie najwięcej wartości odżywczych.

 – Dieta z Liścia to efekt doświadczeń, które zebrałem przez kilkanaście lat w gastronomii. Wynika z mojej pasji do nutritarianizmu, czyli jedzenia opracowanego pod kątem wartości odżywczych, które jest jak najmniej przetworzone.

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Używamy jak najbardziej zróżnicowanych produktów. Codziennie dekorujemy posiłki innymi kwiatami, kiełkami, korzeniem lotosu po to, by postawić na różnorodność, zróżnicowane składniki. Statystyczny Polak odżywia się paletą około 30 produktów. To nie jest korzystne dla zdrowia, bo organizm nie otrzymuje w ten sposób nowych probiotyków i prebiotyków – tłumaczy Tadeusz Müller.

Probiotyki to żywe, dobroczynne bakterie ułatwiające proces trawienia, wzmacniające układ odpornościowy. Do prebiotyków zaś zaliczamy te składniki pokarmowe, których nasz organizm nie trawi, ale których potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania flory bakteryjnej, jak np.pektyny, niestrawiona skrobia czy Inulina. Jadłospisy i

Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta cateringu Dieta z Liścia. Zdjęcie: materiały prasowe
potrawy komponowane są pod okiem dietetyczki Justyny Mizery, a klienci mogą wybierać spomiędzy kilku wariantów diety, decydując się na posiłki mięsne, wegetariańskie lub wegańskie.

– Razem tworzymy ofertę zaspokajającą wszystkie grupy: od foodiesów przez wegan, „ortodoksów”, którzy zdrowo się odżywiają, aż po sportowców potrzebujących w pełni zbilansowanych posiłków pod względem ilości białka, węglowodanów, błonnika. Łączymy restauracyjne doświadczenia w kolorowy i przystępny sposób – mówi Müller.

Tadeusz Müller jest synem znanej restauratorki Magdy Gessler. Od lat zajmuje się kreowaniem konceptów gastronomicznych. Ma na swoim koncie stworzenie takich lokali jak ORZO, Munja czy Cava. Ostatnio współtworzył NINE's Restaurant & Sports Bar, restaurację Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

It’s Bean: fasola jaś w roli głównej [WYWIAD]

Paulina Barros i Katarzyna Siczek założycielki It's Bean produkują alternatywy nabiału na bazie polskiej fasoli. Jak mówią, chciały ją trochę odczarować, gdyż wielu osobom fasola nadal kojarzy się głównie z ciężkostrawną ... po bretońsku.

Jajka nie tylko do zjedzenia. Wielkanocne obrządki w Polsce i na świecie

W rozmaitych wierzeniach, filozofiach i tradycjach jajko pojawiało się już od czasów starożytnych. To uniwersalny symbol odradzającego się życia i nadchodzącej wiosny. Jak wykorzystywane jest w tradycjach wielkanocnych różnych krajów?

Violife najlepszą wegańską alternatywą sera na świecie

Violife Grecki Biały został uznany za najlepszą wegańską alternatywę sera na świecie w rankingu platformy Abillion. Na piątym miejscu tego samego zestawienia znalazł się Violife Kremowy.

Piotr Grabowski (foodtech.ac): Rewolucja plant-based jest jeszcze przed nami

O roślinnych trendach na rok 2023 rozmawiamy z Piotrem Grabowskim, współzałożycielem foodtech.ac, pierwszego w Polsce akceleratora start-upów z branży spożywczej.

Czy Polacy przestrzegają Wielkiego Postu? Pytamy Pyszne.pl, Glovo i Uber Eats

Trwa katolicki Wielki Post, a związane z nim żywieniowe nawyki rodaków przekładają się na rodzaj posiłków zamawianych online za pośrednictwem platform delivery. Notują one więcej "postnych" zamówień, mimo spadku liczby osób, które deklarują się jako praktykujący katolicy.

Młodzi wybierają żywność przyszłości i zachęcają do zmian starsze pokolenia

Młodzi Polacy masowo zmieniają nawyki - wybierają żywność, która łączy korzyści dla zdrowia i planety. Do takich samych zmian zachęcają bliskich ze starszych generacji. W tej żywieniowej rewolucji, napędzanej przez pokolenie Z, kluczową rolę pełnią produkty roślinne.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej