x

Roślinnie, odświętnie, charytatywnie!

Kategoria: Lifestyle - książki    03.01.2022

Okres zimowy to czas, gdy na polskich stołach królują grzyby, soczewica, orzechy, cebula i kiszona kapusta. O ich wszechstronnym wykorzystaniu w roślinnych daniach można się przekonać dzięki nowemu e-bookowi Otwartych Klatek z przepisami.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
E-book zawiera 24 receptury, a większość z nich bazuje na zimowych warzywach. Całość podzielona jest na dwie kategorie: słodkie i słone, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To dania główne, przystawki, desery, jest też zupa krem. Przepisy zostały przygotowane przez twórców i twórczynie internetowe, którym bliska jest kuchnia roślinna. 

Idealne brownie ze słonym karmelem, puszyste bułeczki drożdżowe z grzybami czy rozgrzewający krem z batata – to potrawy, które świetnie pasują do ciepłego kocyka i filmu umilającego oczekiwanie wiosny. Można z powodzeniem je gotować przez cały zimowy okres. 

W e-booku każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno weterani diety roślinnej, jak i początkujący. Dochód z jego sprzedaży wesprze działanie Otwartych Klatek, stowarzyszenia, które zajmuje się systemowymi zmianami społecznymi mającymi na celu poprawę warunków życia zwierząt hodowanych przemysłowo.  

E-book jest do kupienia na stronie: www.sklep.otwarteklatki.pl

Recenzja ukazała się w „Food Service" 12/2021-1/2022 nr 211.

Autor tekstu: Redakcja Foodservice

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej