x

Konrad Kowalski w Opasłym Tomie. Odpowiada za nowe menu

Kategoria: Ludzie    13.01.2022

Konrad Kowalski został nowym rezydentem restauracji Opasły Tom w Warszawie należącej do grupy Kręgliccy. Restauracje i Catering. Z początkiem stycznia objął on stery kuchni przy ul. Wierzbowej.

Konrad Kowalski odpowiada za nowe menu w Opasłym Tomie. Zdjęcie: materiały prasowe
Konrad Kowalski odpowiada za nowe menu w Opasłym Tomie. Zdjęcie: materiały prasowe
W przypadku Konrada Kowalskiego fascynacja kuchnią zaczęła się od programów telewizyjnych Gordona Ramsaya, które oglądał jako dziecko. 20 lat później terminował już w wyróżnionej gwiazdką Michelina londyńskiej restauracji Petrus należącej do Ramsaya.

Pochodzi z Chełma, ma 36 lat, ryby i desery to jego ulubione sekcje. Całe doświadczenie kulinarne zdobywał w Wielkiej Brytanii, zaczynając od pozycji pomocnika i dochodząc do samodzielnego prowadzenia kuchni w prestiżowych restauracjach fine dining.

Kreowanie wyrafinowanych dań z lokalnych, sezonowych produktów okazało się tym, co najbardziej go pasjonuje. Zazwyczaj zawodowi szefowie na użytek własny wybierają prostą, domową kuchnię, on tymczasem, gotując obiad dla żony i córki, celuje w złożone, pracochłonne kompozycje. Entuzjazm, pasja i ciekawość nakręcają jego codzienne działania.
– Gdybym nie pracował w restauracji, nadal robiłbym to samo – mówi Konrad Kowalski.

Opasły Tom od początku serwuje autorską kuchnię polską. Zaprasza do współpracy szefów kuchni-rezydentów, którzy czerpiąc ze swojego doświadczenia i talentu, prezentują ją w niepowtarzalnej formie. Menu bazuje na lokalnych, sezonowych produktach, które pochodzą z prowadzonego przez grupę Kręgliccy Rolniczego Targu w Fortecy.

Miejsce zachwyca nie tylko kuchnią, ale i wnętrzem – magazyn “Wallpaper” uznał Opasły Tom za jedną z pięciu najpiękniejszych restauracji na świecie. Nazwa lokalu nawiązuje do dawnej księgarni, w której restauracja zaczynała działalność.

       

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Marcin "TYTUS" GRABSKI: Hip-hop jest dla mnie biletem do świata wina

To nie winylowe płyty, ale butelki z winem są dziś głównym narzędziem pracy MARCINA "TYTUSA" GRABSKIEGO. O tym, jak zmienił swoje życie i z sukcesem prowadzi lokale oparte na winie, opowiada właściciel WINEM POWIŚLE, ŁASKAWOŚCI TYTUSA I ASFALT WINYLE I WINO.

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej