x

McDonald’s zakłada restaurację w wirtualnym świecie metaverse

Kategoria: Twój biznes - wiedza    15.02.2022

Josh Gerben, ekspert od amerykańskiego prawa własności przemysłowej oraz założyciel firmy Gerben Intellectual Property, która do tej pory zarejestrowała ok. 7 tys. znaków handlowych, ogłosił na Twitterze, że McDonald's zmierza do metaverse.

To nowy trend?  Burgery zamawiane w wirtualnej rzeczywistości? Zdjęcie: Shutterstock.com
To nowy trend? Burgery zamawiane w wirtualnej rzeczywistości? Zdjęcie: Shutterstock.com
Sieć fast foodów zgłosiła do rejestracji 10 znaków towarowych, co świadczy o tym, że zamierza zaproponować klientom rzeczywisty i cyfrowy asortyment z dostawą do domu oraz obsługę wirtualnej restauracji. Jak informuje portal NowyMarketing.pl, jeden ze znaków towarowych dotyczy prawdopodobnie marki McCafé.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Jeśli ktoś zgłodnieje podczas przebywania w wirtualnej rzeczywistości, nie będzie musiał z niej wychodzić, by coś przekąsić. Wystarczy, że po prostu wejdzie do cyfrowego McDonalda i zamówi zestaw, który zostanie dostarczony pod drzwi.

Sieć McDonald’s nie jest odosobniona w swoich działaniach. W metaverse działają marki odzieżowe, np. Nike, ale penetrują ten obszar także sieci handlowe. Carrefour wkracza do gry w wirtualnym świecie i chce tworzyć cyfrowy sklep. Francuski detalista kupił działkę w The Sandbox. To wirtualny świat, w którym gracze mogą zarabiać na swoich wirtualnych transakcjach.

Zatwierdzenie złożonych przez McDonald’s i inne firmy znaków towarowych chroni ich pomysł w przestrzeni metaverse, tak jak opatentowanie znaków towarowych w realu. W końcu metaverse ma świat rzeczywisty odzwierciedlać. Weryfikacja może potrwać dziewięć miesięcy.

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Marcin Szachowicz: Pięć rozwiązań dobrych dla restauracyjnej kasy

Gdy drożeją warzywa, owoce, nabiał i inne artykuły spożywcze oraz zmniejsza się zawartość portfeli Polaków gastronomia jest w kropce. Podnosić ceny dań? Zmniejszać porcje? Szukać tańszych produktów? Żadne rozwiązanie nie jest dobre. Jak więc sprawić, by goście wciąż chętnie odwiedzali restauracje?

MAX Premium Burgers: wyróżnia nas zielone menu

Od siedmiu lat działa w Polsce sieć restauracji MAX Premium Burgers ze Szwecji, która istnieje od 1968 roku. Dlaczego rozwija się w kraju tak odmiennym od Skandynawii? Czemu stawia na roślinne menu? Opowiada Jerzy Jakubiak, head of development w MAX Premium Burgers.

Zabytki? To przeżytek! 81 proc. podróżuje, by próbować nowej kuchni

Według "Global Travel Trends Report" aż 81 proc. badanych jako najważniejszy cel swojej podróży wskazało kulinaria. Czy to przypadek, że w tym roku Polska została wskazana jako kierunek podróży numer 1, a jednymi z najbardziej viralowych TikToków stają się te z testami polskiego jedzenia?

800 mln zł - tyle zaległości ma branża gastronomiczna!

BIG InfoMonitor podaje, że na drodze do poprawy sytuacji branży gastronomicznej stanęła inflacja: biznes zmaga się z utrzymującymi się wysokimi cenami produktów żywnościowych, energii, paliwa i konkurencją.

Subway uspokaja franczyzobiorców i otwiera się na współpracę z korporacjami

Zarząd sieci restauracji Subway ogłosił gotowość do współpracy z korporacjami, co jest zwrotem o niemal 180 stopni w stosunku do dotychczasowej strategii. Ma to uspokoić dotychczasowych franczyzobiorców zaniepokojonych przyszłością marki.

Robot dostarcza jedzenie z Pyszne.pl. Serwis testuje dostawy na krótkim dystansie

Na ulice Warszawy wyjechał pierwszy w historii marki, półautonomiczny robot dostawczy Pyszne.pl. Operator delivery testuje innowacyjne rozwiązanie, które ma usprawnić proces dowozu zamówień na niewielkich dystansach. Sprawdzamy, jak działa taki robot.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej