x

Witek Iwański otwiera restaurację Hub.Praga w Warszawie

Kategoria: Miejsca    25.02.2022

Autorska restauracja znanego szefa kuchni Witka Iwańskiego mieści się w zabytkowej kamienicy na warszawskiej Pradze. Hub.Praga wystartuje 4 marca.

Restauracja Hub.Praga na warszawskiej Pradze. Zdjęcie: materiały prasowe
Restauracja Hub.Praga na warszawskiej Pradze. Zdjęcie: materiały prasowe
Były head chef restauracji w hotelu Raffles Europejski i Aruana Restaurant w hotelu Narvil Conference zamarzył o własnym lokalu. Marzenie się spełniło – jego koncept Hub.Praga powstał w niewielkim, świeżo wyremontowanym wnętrzu zabytkowej kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 22 na warszawskiej Pradze.

Witek Iwański, właściciel i szef kuchni restauracji Hub.Praga. Zdjęcie: materiały prasowe
Witek Iwański, właściciel i szef kuchni restauracji Hub.Praga. Zdjęcie: materiały prasowe
Karta dań zbudowana jest wokół niewielkich porcji potraw przygotowanych z dostępnych w danym sezonie składników. – Lokal jest dość mały i kameralny. Mamy 20 miejsc siedzących i wpływa to także na to, co możemy w nim serwować. Proponuję więc gościom koncept niedużego menu – mówi Witek Iwański.

W menu Hub.Praga znajdzie się dorsz skrei. Zdjęcie: materiały prasowe
W menu Hub.Praga znajdzie się dorsz skrei. Zdjęcie: materiały prasowe
Taka filozofia karty ma zachęcać do tego, by podczas jednej wizyty w Hub.Praga zamówić kilka różnorodnych potraw. Klienci będą mieli także możliwość wybrania menu degustacyjnego złożonego z wszystkich dań.
A czego konkretnie można będzie spróbować w praskiej restauracji?

– Na pewno w menu znajdzie się dorsz skrei. Mamy końcówkę sezonu na tę rybę i cieszę się, że zdążę ją wykorzystać. W karcie pojawi się także sporo warzyw, na przykład panierowany seler. Niektóre dania mogą wydawać się z pozoru luksusowe i drogie, ale chcę serwować je nieco inaczej, by były bardziej dostępne, jak np. surf and turf przygotowany z ostryg z kurczaka. Wśród deserów będzie na pewno rabarbar, na którego sezon dopiero się zaczyna – opowiada Witek Iwański.

Desery w Hub.Praga Witka Iwańskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Desery w Hub.Praga Witka Iwańskiego. Zdjęcie: materiały prasowe
Iwański jest zdobywcą tytułu Chef de L’Avenir przyznawanego przez Akademię Gastronomiczną w Polsce młodym obiecującym szefom kuchni. Na swoim koncie posiada także takie laury jak: Młody Talent (2015) i Szef Roku (2018) przyznane przez przewodnik Gault Millau Polska. Przed otwarciem własnej restauracji pracował m.in. jako head chef w restauracji hotelu Europejskiego Raffles oraz restauracji Aruana w hotelu Narvil Conference.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej