x

Tomasz Kolecki nowym prezydentem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Kategoria: Ludzie    09.03.2022

Decyzją Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenie Sommelierów Polskich Tomasz Kolecki został powołany na 3 letnią kadencję prezydenta SPP. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Kameckiego, który teraz będzie pełnił funkcję wiceprezydenta.

Tomasz Kolecki, prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zdjęcie: wineconsultant.pl
Tomasz Kolecki, prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Zdjęcie: wineconsultant.pl
– Wstępując 18 lat temu w szeregi SSP, nawet przez myśl mi to nie przeszło, że będę próbować i dostąpię tego zaszczytu – napisał na swoim profilu Na Fecebooku Tomasz Kolecki. – Jednocześnie, najbardziej jak potrafię dziękuję dotychczasowemu, wieloletniemu prezydentowi Piotrowi Kameckiemu, za okazane wsparcie i chęć łączenia ról wiceprezydentów zarówno w SSP,  jak i Światowym Stowarzyszeniu Sommelierów ASI. Piotr obiecuję zrobić wszystko co będę mógł, by nie zmarnować pracy twojej i wszystkich dotychczasowych Zarządów – czytamy w oświadczeniu.

Oprócz Tomasza Koleckiego i Piotra Kameckiego do zarządu SPP zostali wybrani także:
• Grzegorz Jach – wiceprezydent ds. marketingu, skarbnik
• Dawid Dave Sojka – członek zarządu, szef komisji organizacyjnej
• Andrzej Strzelczyk– członek zarządu, szef komisji dydaktycznej
• Andrzej Śmigielski – koordynator ds. statutowych i finansowych
• Wiesław Wysokiński – koordynator ds. technicznych
• Andrzej Różycki – szef komisji etyki

Tomasz Kolecki wcześniej pełnił funkcję wiceprezydenta SPP. Kilkukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Sommelierów (2007, 2008, 2009 i 2010), jest jurorem Międzynarodowych Mistrzostwach Młodych Sommelierów, Coupe Georges Baptiste, Baltic Sommelier Cup, Young Sommeliers European Cup, Konkursu Win Polskich Jasło, Grand Prix Magazynu Wino, ITQI, IWSC, Wino na Medal i innych. Zajmuje się także hydrosommlierstwem.


Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Marcin "TYTUS" GRABSKI: Hip-hop jest dla mnie biletem do świata wina

To nie winylowe płyty, ale butelki z winem są dziś głównym narzędziem pracy MARCINA "TYTUSA" GRABSKIEGO. O tym, jak zmienił swoje życie i z sukcesem prowadzi lokale oparte na winie, opowiada właściciel WINEM POWIŚLE, ŁASKAWOŚCI TYTUSA I ASFALT WINYLE I WINO.

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej