x

Nowi kandydaci do listy The Best Chef Awards 2022

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    10.03.2022

Wystartowały przygotowania do szóstej edycji The Best Chef Awards powered by Perlage. 11 marca rozpocznie się prezentacja 100 nowych kandydatów do listy Top100 - po dwóch codziennie przez 50 dni.

Grafika: thebestchefawards.com
Grafika: thebestchefawards.com
Rokrocznie grupa niezależnych ekspertów – w tym roku składająca się ze 120 dziennikarzy, foodies, fotografów i krytyków z całego świata – wybiera 100 nowych kandydatów do listy Top100 najlepszych szefów kuchni. Są oni dodawani do 100 szefów kuchni z Top100 z poprzedniego roku, co daje w efekcie 200 szefów kuchni uprawnionych do głosowania.

Po ogłoszeniu nowych kandydatów rozpoczyna się proces, w którym 200 szefów kuchni (oraz grupa ekspertów) głosuje na swoich kolegów z całego świata i decyduje między sobą, kto wejdzie w skład tegorocznego Top100 oraz kto zostanie najlepszym szefem kuchni świata 2022. Głosowanie szefów kuchni na innych szefów to jedna z rzeczy, która odróżnia The Best Chef Awards od innych międzynarodowych rankingów.

Nowe rozdanie
Od 11 marca TBCA będzie ogłaszać każdego dnia dwóch nowych kandydatów za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych. Proces potrawa 50 dni, a 100 nowych szefów kuchni ogłaszanych będzie w nieokreślonej kolejności.

– Każdego roku staramy się uzyskać zróżnicowaną grupę kandydatów. W tym roku zwiększyliśmy grono niezależnych ekspertów ze 100 do 120 osób. W TBCA jest miejsce zarówno dla szefów już znanych, jak i dla nowych twarzy ze świeżymi i ciekawymi projektami. Wierzymy, że w tym roku udało nam się zebrać wyjątkową grupę kandydatów z 37 krajów – mówi Cristian Gadau, jeden z założycieli TBCA.

Ubiegłoroczni laureaci
Przypomnijmy, że The Best Chef Top100 Award 2021 zwyciężył szef kuchni Dabiz Muñoz z Restauracji DiverXO w Madrycie. Na ubiegłorocznej liście znalazło się dwóch Polaków – 88. pozycję zajął Przemysław Klima z krakowskiej restauracji Bottiglieria 1881, a miejsce 99. – Jan Sobecki (pracuje w Holandii).

Po udanym przeprowadzeniu edycji w Warszawie w 2017 r., Mediolanie w 2018 r., Barcelonie w 2019 r., wirtualnej edycji w 2020 r. i wielkim powrocie do Amsterdamu w 2021 r., wielkim pytaniem jest, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja. Jak zapowiada Joanna Ślusarczyk, założycielka TBCA, już wkrótce zostanie to ogłoszone.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Laureaci plebiscytu Najlepsza Restauracja 2023 i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej

Ponad 600 lokali z 15 regionów Polski wzięło udział w organizowanym przez Makro Polska plebiscycie Najlepsza Restauracja 2023. Spośród nich wyłoniono 37 zwycięzców. Znamy także laureatów konkursu "Złota Korona Ambasadora Kuchni Polskiej".

Nagroda Chefs Choice Polska dla wołowiny długo dojrzewającej Sokołów

Wołowina długo dojrzewająca sezonowana na sucho firmy Sokołów otrzymała prestiżową nagrodę Chefs Choice Polska. Została ona przyznana w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich oraz Fundację Warto Im Pomóc.

Mięso przyszłości. Co będą jeść Polacy w kolejnych dekadach? IV spotkanie Food Working

Przed nami kolejne spotkanie branżowe z cyklu Food Working, organizowane przez twórców projektu Food and Design. W studiu Od kuchni na warszawskiej Pradze eksperci zmierzą się z tematem mięsa przyszłości.

Światowy Dzień Higieny Rąk - tak świętuje marka Tork

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, co roku obchodzonego 5 maja, Tork, marka firmy Essity, lider na rynku profesjonalnej higieny, udostępniła personelowi toruńskiej placówki szkolenie VR.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej