x

Transgourmet i Selgros Cash & Carry partnerami konferencji MADE FOR Restaurant

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    21.03.2022

Jak ważna jest odpowiedzialność środowiskowa w biznesie? Dla Transgourmet i Selgros Cash & Carry wsparcie i edukacja restauratorów to jedne z najważniejszych wartości, dlatego firma znów została sponsorem konferencji MADE FOR Restaurant, która odbędzie pod hasłem "Responsibility".

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Konferencja odbędzie się 28 marca w hotelu Novotel Centrum w Warszawie. Tegoroczna edycja MADE FOR Restaurant nastawiona jest na udzielenie odpowiedzi na istotne dla restauratorów kwestie związane z prowadzeniem działalności w obliczu pandemii czy wojny w Ukrainie.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej dostarcza wielu wyzwań, a ostatnie dwa lata były pod tym względem szczególne dla całej branży gastronomicznej. Przykre skutki pandemii są nadal odczuwalne, a dodatkowo branża boryka się ze sporymi brakami kadrowymi, dużą rotacją wśród pracowników, rosnącą inflacją i wysokimi cenami paliwa. Jak zatem reagować na pojawiające się z różnych stron wyzwania w branży?

Szczególnie podkreślona zostanie kwestia edukacji w branży gastronomicznej oraz wprowadzania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Zostaną poruszone m.in. kwestie cyrkularnej gospodarki w restauracji, odpowiedzialności biznesowej i środowiskowej oraz kwestie ekonomiczne i zawiłości prawne.

Wydarzenie będzie podzielone na dwa etapy: konferencję i koktajl wieczorny, podczas którego wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu o stypendium biznesowe MADE FOR Restaurant – TOP Odpowiedzialny Restaurator. Lista 10 restauratorów, nominowanych w kategorii Responsibility, została opublikowana 16 marca. Od tego momentu, na stronie internetowej wydarzenia można oddawać głos na swojego faworyta. Nazwisko zwycięzcy poznamy w dniu konferencji. W jury zasiądą dziennikarze i blogerzy kulinarni, przedstawiciele partnerskich firm oraz eksperci biznesowi.

Podczas wieczornego koktajlu zaprezentowany zostanie również ranking TOP 50 najlepszych polskich restauratorów według magazynu Forbes i FOR Solutions, zwierający 50 najbardziej liczących się nazwisk w branży.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Laureaci plebiscytu Najlepsza Restauracja 2023 i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej

Ponad 600 lokali z 15 regionów Polski wzięło udział w organizowanym przez Makro Polska plebiscycie Najlepsza Restauracja 2023. Spośród nich wyłoniono 37 zwycięzców. Znamy także laureatów konkursu "Złota Korona Ambasadora Kuchni Polskiej".

Nagroda Chefs Choice Polska dla wołowiny długo dojrzewającej Sokołów

Wołowina długo dojrzewająca sezonowana na sucho firmy Sokołów otrzymała prestiżową nagrodę Chefs Choice Polska. Została ona przyznana w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich oraz Fundację Warto Im Pomóc.

Mięso przyszłości. Co będą jeść Polacy w kolejnych dekadach? IV spotkanie Food Working

Przed nami kolejne spotkanie branżowe z cyklu Food Working, organizowane przez twórców projektu Food and Design. W studiu Od kuchni na warszawskiej Pradze eksperci zmierzą się z tematem mięsa przyszłości.

Światowy Dzień Higieny Rąk - tak świętuje marka Tork

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, co roku obchodzonego 5 maja, Tork, marka firmy Essity, lider na rynku profesjonalnej higieny, udostępniła personelowi toruńskiej placówki szkolenie VR.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej