x

Targi World of Coffee przenoszą się z Warszawy do Mediolanu

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    05.04.2022

Targi World of Coffee 2022, które miały odbyć się w Warszawie, zostały przeniesione do Mediolanu. Dochód z biletów wstępu na imprezę zostanie przekazany ukraińskim firmom z branży kawowej.

Targi World of Coffee. Zdjęcie: materiały prasowe
Targi World of Coffee. Zdjęcie: materiały prasowe
The Specialty Coffee Association (SCA) ogłosiło, że targi które pierwotnie miały odbyć się w stolicy Polski, zostają przeniesione do Mediolanu we Włoszech. Inwazja Rosji na Ukrainę zmusiła tysiące Ukraińców do szukania schronienia w Polsce, w tym w centrum kongresowym PTAK, gdzie miało się odbyć World of Coffee. Oznacza to, że targi nie mogą zostać zorganizowane w pierwotnej lokalizacji. Największa kawowa impreza w Europie odbędzie się w tym roku między 22 a 25 czerwca w Milano Convention Center.

– Podejmując decyzję o przeniesieniu World of Coffee do Mediolanu, mamy nadzieję uniknąć dodatkowego obciążenia społeczności Warszawy, jednocześnie wspierając grupy takie jak SCA Polska i SCA Czechy, które udzielają pomocy osobom uciekającym przed wojną. Z niecierpliwością czekamy na powrót do Warszawy w przyszłości i zobowiązaliśmy się przekazać 100% przychodów ze sprzedaży biletów World of Coffee ukraińskim firmom i profesjonalistom kawowym  – czytamy w komunikacie organizatorów targów.

World Coffee Championships w nowej lokalizacji
To nie jedyna zmiana. Wraz z World of Coffee w Warszawie rozegrane miały być zawody mistrzostw świata World Coffee Championships w następujących kategoriach: Latte Art, Coffee in Good Spirits, Cup Tasters, Cezve/Ibrik oraz Roasting.

Po przeniesieniu imprezy targowej rywalizacja również odbędzie się w Mediolanie w dniach 23-25 ​​czerwca. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie worldofcoffee.org.

Największe targi branży speciality
World of Coffee to największe targi kawy segmentu speciality organizowane przez SCA. W ciągu ostatnich sześciu lat wydarzenie powiększyło się ponad trzykrotnie - z  3000 odwiedzających i 45 wystawców do 10 945 odwiedzających i ponad 240 wystawców.

Targi w Warszawie miały odbyć się jeszcze w roku 2020, jednak z powodu pandemii Covid – 19 impreza musiała zostać przesunięta w czasie. W ubiegłym roku odbyła się w Atenach.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej