x

Pomoc ukraińskim winiarzom - Masterclass: Wines of Ukraine

Kategoria: Wino    09.05.2022

Masterclass: Wines of Ukraine to pierwsza w historii polska profesjonalna degustacja prezentująca polskiemu rynkowi wina wyprodukowane w Ukrainie. Ich sprzedaż czy eksport umożliwi ukraińskim winiarzom pozyskać środki na kontynuowanie produkcji.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wojna tocząca się w Ukrainie zniszczyła większość działających tam winiarni. Dla producentów, którzy przetrwali, niezwykle ważne jest teraz znalezienie rynków zbytu na kolejne roczniki win. Nic tak nie pomoże winiarzom, jak sprzedaż czy eksport ich wina i pozyskanie pieniędzy na kontynuowanie produkcji.

Podczas Masterclass przedstawicielka Wines of Ukraine, Jenia Nikolaichuk oraz Piotr Kamecki, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommlierów Polskich i Międzynardowego Stowarzyszenia Sommelierów ASI, przedstawią winiarstwo ukraińskie, jego historię i stan aktualny oraz przeprowadzą degustację komentowaną ukraińskich win.

Gośćmi wydarzenia będzie pięciu producentów wina (osobiście i online), którzy chcą nawiązać kontakty handlowe z rynkiem polskim. Są to: Biologist Winery, 46 Parallel, Father's Wine, Stakhovsky Winery i Shabo Winery.

Wydarzenie powstało z odruchu serca i potrzeby solidarności jego organizatorów z Ukrainą. Taste It All oraz wspierający markę partnerzy pokrywają całość kosztów organizacyjnych tej degustacji.
Impreza przeznaczona jest dla przedstawicieli branży winiarskiej i mediów, bez udziału konsumentów. Rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://www.tasteitall.pl/kalendarzimprez/masterclass-wines-of-ukraine,p11392646

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Sebastian Giraldo Makovej z Węgier zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2023

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów 2023 wygrał węgierski sommelier Sebastian Giraldo Makovej z winiarni Sauska. Mistrzem Polski został Tomasz Żak z warszawskiego Kontaktu, który zajął drugie miejsce. Na trzecim znalazł się Bartosz Nowakowski z bydgoskiej restauracji Czosnek i Oliwa.

Włoskie wino na Borsa Vini Italiani już po raz 9.

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Nie tylko korkociąg. Winiarski niezbędnik w lokalu

Wyposażając lokal, musimy wziąć pod uwagę, czy i w jakiej ilości będziemy w nim serwować wino. Od odpowiedzi na te pytania zależy wybór typu kieliszków i miejsca przechowywania zamkniętych butelek, a także sposób postępowania z nimi po otwarciu.

Adam Pawłowski: Ponowne odkrycie Grecji

Być może pierwsze wino nie powstało w Grecji, ale to dzięki Grekom jego picie zyskało funkcje społeczną i kulturową. Bogata historia, wsparta mitologiczną postacią boga wina Dionizosa, była przyczynkiem do wpisania tego niewielkiego kraju winiarskiego na mapę winnego świata.

Jacek Siedlecki: Zwróćmy się ku naturze!

Wiosna niesie ze sobą cieplejsze dni i inspiruje do wyruszenia za miasto. Warto pomyśleć o weekendowym wypadzie do jednej z winnic, których w Polsce pojawia się coraz więcej.

Kamil Wojtasiak - Obsługa musi znać ofertę na pamięć!

Coraz więcej miejsc, które nie są restauracjami czy wine barami, wprowadza wino do menu.Jak opracować ofertę winiarską w kawiarniach, śniadaniowniach, bistrach czy piekarniach i jak przygotować się do jej sprzedaży? Rozmawiamy o tym z Kamilem Wojtasiakiem, Mistrzem Polski Sommelierów z 2018 r.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej