x

"The Forrest Feast Road Trip" Erin Gleeson

Kategoria: Lifestyle - książki    12.06.2022

Wegetariańska kuchnia połączona z kalifornijskim słońcem - Erin Gleeson pod raz kolejny zaskakuje czytelnika swym rozmachem.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
„The Forrest Feast Road Trip” to kolejna książka Erin Gleeson poświęcona Kalifornii i wegetariańskiej kuchni. W pierwszej skupiła się na północnej części stanu, w którym mieszka wraz z rodziną w idyllicznej chacie. Tym razem wyrusza, a czytelnicy razem z nią, w kulinarną podróż po całej Kalifornii i przemierza 2500 mil, dzieląc się z czytelnikami zdjęciami i opowieściami z miejsc, w których się zatrzymywała: winnic, plaż, gajów.

Każdy rozdział poświęcony jest innej części Kalifornii. To stan bardzo różnorodny i bogaty, jeśli chodzi o uprawy: od winogron po awokado uprawiane w San Diego. Znajdziecie tu proste przepisy kuchni bezmięsnej, np. na tłuczone ziemniaki cytrynowo-parmezanowe z rozmarynem, enchillady z orzechów włoskich, bowle z hummusem, ciecierzycą i brązowym ryżem.Jeśli wcześniej nie marzyliście o wycieczce do Kalifornii, po tej lekturze z pewnością się to zmieni.

„THE FOREST FEAST ROAD TRIP: SIMPLE VEGETARIAN RECIPES INSPIRED BY MY TRAVELS THROUGH CALIGORNIA”, ERIN GLEESON, WYD. ABRAMS, 2022 R.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej