x

Miłosław Białe - orzeźwiająca, letnia nowość z Browaru Fortuna

Kategoria: Produkty    14.06.2022

Wyjątkowo orzeźwiające, pszeniczne piwo w stylu belgijskim z kolendrą i skórką pomarańczy dołącza do portfolio produktów Browaru Fortuna z Miłosławia. Piwo Białe już jest na półkach Żabki, największej w Polsce sieci sklepów convenience.

Miłosław Białe. Zdjęcie: materiały prasowe
Miłosław Białe. Zdjęcie: materiały prasowe
Miłosław Białe to wariacja na temat belgijskiego stylu witbier przygotowana w Browarze Fortuna na prośbę sieci Żabka. Styl ten ma długą historię, niemniej jednak niemal prawie całkowicie zniknął, a piwa warzone tym sposobem nieczęsto goszczą na naszych stołach. Są jednak nadal popularne w Belgii, gdzie oparły się naporowi przemysłowo produkowanych lagerów.

Miłosław Białe to piwo górnej fermentacji zawartości alkoholu na poziomie 4,5%, wytwarzane z wykorzystaniem pszenicy. Jest jednak zupełnie inne od piw pszenicznych w stylu bawarskim, często kojarzonych z tym zbożem. To bardzo orzeźwiające piwo o ziołowo-cytrusowym aromacie (pochodzącym od dodatku ziaren kolendry i skórki pomarańczowej) oraz orzeźwiającym, lekko kwaskowym finiszu.

Do jego uwarzenia miłosławscy piwowarzy sięgnęli wyłącznie po surowce i metody produkcji stosowane w ojczyźnie tego stylu, tworząc delikatne piwo codzienne, takie jak jego belgijskie odpowiedniki. W miłosławskim podejściu do bière blanche subtelny smak kolendry jest idealnie zrównoważony przez aromatyczną skórką pomarańczy i stonowaną goryczkę.

Autor tekstu: *** Promocja ***

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej