x

Cafe Podrygi - nowe miejsce restauratorów Katarzyny Błońskiej i Tomasza Czudowskiego oraz aktora Macieja Musiała

Kategoria: Miejsca    01.07.2022

Cafe Podrygi na jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego w Warszawie to kawiarnia za dnia, a wieczorem wine bar z muzyką na żywo. Miejsce wspólnie stworzyli aktor Maciej Musiał oraz Katarzyna Błońska i Tomasz Czudowski, właściciele restauracji Muzealnej i Ale Wino.

Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. W przestrzeni tej właściciele Ale Wino i restauracji Muzealnej, Katarzyna Błońska oraz Tomasz Czudowski postanowili stworzyć lokal, który łączy w sobie kawiarnię i wine bar.

– W ciągu dnia, w godzinach pracy muzeum, jest to kawiarnia dostępna nie tylko dla gości muzealnych. Od 10 rano można wpaść na herbatę kawę, coś zimnego do picia, ciastko. Mniej więcej po godzinie 18 następuje przemiana: włączamy głośniejszą muzykę, w piątki i soboty grają dj-e na żywo, uruchamiamy bar, wydawane są tapasy i przekąski – mówi Tomasz Czudowski, współwłaściciel lokalu.

Na kawę albo cavę
Cafe Podrygi serwuje kawę segmentu speciality oraz słodycze z cukierni Kukułka. Ofertę wieczorną uzupełnia menu przekąskowe, w którym znajdziemy m.in. ciabattę z burratą, relish pomidorowy, pasztet ze słonecznika i bakłażana, rillettes z kaczki z karmelizowaną cebulą czy wybór serów i wędlin.

– Pracujemy nad rozwojem menu, by było jeszcze ciekawsze. W piątki na przykład podajemy ostrygi i krewetki. Pewnie niedługo uruchomimy także niedziele brunche, oferta gastronomiczna będzie się rozwijać. Jeśli chodzi o alkohol, to mamy około 50 różnych win, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych, które nazywamy “new school”, biodynamicznych, win z tak zwanym skin contact – tłumaczy Tomasz Czudowski. Oprócz wina na butelki i kieliszki w karcie jest też wybór autorskich koktajli, wybrane alkohole mocne oraz lokalne piwo piaseczyńskie.

Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Przyszedł z gotową nazwą
Współudziałowcem Cafe Podrygi jest aktor Maciej Musiał, znany między innymi z serialu "1983" oraz "Rodzinka.pl". Jak tłumaczy Tomasz Czudowski, aktor nie ogranicza się jedynie do bycia “twarzą” warszawskiego lokalu.

– Maciej przyszedł do nas i powiedział, że bardzo chciałby zrobić coś w tym miejscu. Był bardzo otwarty na współpracę, więc się porozumieliśmy. Stał się twarzą tego miejsca z uwagi na to, że jest osobą znaną, ale na co dzień jest on także mocno zaangażowany w nasz projekt. Nazwa Cafe Podrygi była jego pomysłem, także przyszedł do nas już z gotową nazwą – wyjaśnia współwłaściciel Podrygów.

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej