x

XXI Madrid Fusion w styczniu 2023 roku

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    04.07.2022

XXI edycja światowego kongresu gastronomicznego Madrid Fusion odbędzie się 23 - 25 stycznia w 2023 roku.

Uczestnicy Madrid Fusion 2021. Zdjęcie: materiały prasowe
Uczestnicy Madrid Fusion 2021. Zdjęcie: materiały prasowe
Madrid Fusión Alimentos de España po raz kolejny zostanie zorganizowane w  IFEMA, centrum kongresowym w Madrycie, gdzie na potrzeby targów wygospodarowano powierzchnię ponad 25 000 mkw. Wydarzenia będzie także transmitowane w internecie.

Trzy dni kulinarnych wydarzeń
Program ma zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach. Zgodnie z zapewnieniami organizatorów, podczas kongresu zaprezentowane zostaną najciekawsze pomysły i trendy obecne w kuchni wszystkich pięciu kontynentów. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie miejsca na dyskusje, prezentacje, pokazy kulinarne i spotkania z udziałem najbardziej znanych szefów i szefowych kuchni.

W 2021 roku na scenie Madrid Fusión pojawili się m.in. Massimo Bottura, Andoni Luis Aduriz czy Rene Redzepi. Listę gości XXI edycji powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Rekordowa XX edycja
Madrid Fusion, jeden z największych na świecie kongresów branży gastronomicznej, odbywa się od roku 2003 roku w stolicy Hiszpanii, początkowo w Palacio Municipal de Congresos, Campo de las Naciones, a od 2020 roku - w halach Institución Ferial de Madrid (IFEMA). Edycja 2021 z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią została zorganizowana w modelu hybrydowym w marcu, a nie jak zawsze w styczniu. Goście nie uczestniczący w kongresie stacjonarnie, mogli oglądać wybrane wydarzenia za pośrednictwem internetu.

Zeszłoroczna edycja pobiła rekord frekwencji. W imprezie uczestniczyło 16 500 gości i  dziennikarzy z całego świata.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Laureaci plebiscytu Najlepsza Restauracja 2023 i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej

Ponad 600 lokali z 15 regionów Polski wzięło udział w organizowanym przez Makro Polska plebiscycie Najlepsza Restauracja 2023. Spośród nich wyłoniono 37 zwycięzców. Znamy także laureatów konkursu "Złota Korona Ambasadora Kuchni Polskiej".

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej