x

"Kuchnia bezwzględna" Joshuy Weissmana

Kategoria: Lifestyle - książki    15.07.2022

"Najbardziej kontrowersyjny, nieidący na kompromisy" to epitety dobrze charakteryzujące Joshuę Weissmana, autora "Kuchni bezwzględnej", który jest bezkompromisowy w kwestii jakości składników i przygotowania dań od podstaw, bez używania półproduktów.

„Kuchnia bezwzględna\", Joshua Weissman, wyd. ZNAK, 2022 r.
„Kuchnia bezwzględna\", Joshua Weissman, wyd. ZNAK, 2022 r.
Weissman namawia, by przyrządzać w domu potrawy nieustępujące tym restauracyjnym. Nie ukrywa jednak, że jeśli chcemy osiągnąć taki efekt, musimy się przyłożyć. Przedstawia swoje sposoby m.in. na bulion od podstaw, burgera, ramen, sałatkę Cezar, stek czy chleb na zakwasie.

Autor skupia się na międzynarodowych klasykach, na bazie których można zbudować swoją kuchnię. Kulinarne zawiłości wyjaśnia w przystępny, metodyczny sposób, ale nie szczędzi barwnego języka i soczystych metafor (polecam kanał Joshuy na YouTube). To wszystko ma zmobilizować nas do tego, by poświęcić więcej uwagi i czasu na gotowanie posiłków, by skupić się na tym, co i jak jemy, i wreszcie – by czerpać z tego radość.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej