x

"Learning Korean. Recipes from home cooking" Petera Serpico

Kategoria: Lifestyle - książki    15.07.2022

Peter Serpico przez wiele lat gotował z Davidem Changiem, twórcą Momofuku, prowadził też własną restaurację w Filadelfii.

,,Learning Korean. Recipes from home cooking\", Peter Serpico, wyd. W.W. Norton & Company, 2022 r.
,,Learning Korean. Recipes from home cooking\", Peter Serpico, wyd. W.W. Norton & Company, 2022 r.
Teraz wydał książkę, w której przedstawia przepisy koreańskiej kuchni domowej. Oczywiście wykorzystuje w niej swoje restauracyjne doświadczenie, ale proponuje takie dania, które każdy może wykonać w domu.

Zachęca nas, by adaptować je i zamieniać składniki, np. robiąc różne rodzaje kimchi. Najpierw jednak autor pomaga zrozumieć, jak obchodzić się ze składnikami i w czym tkwi istota koreańskich potraw. Podstawą tej kuchni są kiszonki i fermentacje, ale znajdziemy tu też przepisy na banchan, przystawki, zupy i gulasze, ryż i makaron oraz desery.

Fanom BBQ spodobają się przepisy na smażonego kurczaka oraz słodko-ostry grillowany kalafior.Peter Serpico na co dzień promuje kuchnię koreańską w USA, ale za sprawą tej książki my także mamy okazję, aby skorzystać z jego wiedzy, pasji i doświadczeń.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej