x

The Best Chef Awards powered by Perlage w Madrycie

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    09.08.2022

Szósta edycja The Best Chef Awards powered by Perlage, która odbędzie się w 18-20 września przy wsparciu Miasta Madrytu i Regionu Madryt, zgromadzi śmietankę towarzyską gastronomii z całego świata.

Madryt jest w szczytowej gastronomicznej formie. Wyznaczają ją najwybitniejsze restauracje oraz trzej reprezentanci na głównej liście The Best Chef. W tym roku stolica Hiszpanii zaprezentuje się także jako światowa stolica gastronomii, goszcząc szóstą edycję The Best Chef Awards powered by Perlage.

Program rozpocznie się w niedzielę 18 września w Casino de Madrid dwoma panelami dyskusyjnymi – w ramach sekcji Area Talks Diego Guerrero, Fatmata Binta, Alena Solodovichenko, Rafael Tonon i Geeta Bansal przedyskutują tematy dotyczące jedzenia i pokoju na świecie. Alex Atala, Eric Vildgaard, Leonor Espinosa, Alexandra Forbes i Dabiz Muñoz obiecują podczas dyskusji przekraczać granice poprawności politycznej.

W drugim dniu wydarzenia zaplanowano konferencję Food Meets Science w Teatro Goya. Osobą odpowiedzialną za przełamanie lodów będzie Eduard Xatruch, który zaprezentuje awangardowe techniki restauracji Disfrutar. Następnie na scenie pojawi się Shai Hayman (Redefine Meat), który przedstawi historię NEW-MEAT™. Będzie
także okazja do odkrycia równowagi między innowacją a tradycją w pizzy Franco Pepe (Pepe in Grani), zdobywcy nagrody The Best Chef Pizza Award 2021 powered by Molini Pizzuti.

Tuż przed obiadem jako aperitif serwowane będą propozycje Johna Feeneya i Joke Putsey (Custom Culinary®) oparte na koncepcji zrównoważonego rozwoju i idei zero waste. Po przerwie, podczas przemówienia Darrina Daniela, dyrektora wykonawczego Cup of Excellence, aromat kawy wypełni całą salę.  Następnie, Andoni Luis Aduriz (Mugaritz), rzuci publiczności wyzwanie, aby ta zastanowiła się, jak i co będziemy jeść w przyszłości. Wkrótce potem, Hektor Monroy (Ron Matusalem) wraz z Foodpairing® pokażą, jak naukowo odkrywać najbardziej zaskakujące kombinacje żywności.

Japonka Natsuko Shoji (Été) zaprezentuje: „Été, ślad lata, tarta z mango i kawior millefeuille”. Następnie, Massimo Bottura (Osteria Francescana) i Jessica Rosval (Casa Maria Luigia) zaprezentują prawdziwą „Siłę jedzenia”, a Valentin Platter, Jürgen Graf i Martin Buchholtz odkryją proces ewolucji wina. Wreszcie, Antonio Bachour (Bachour Coral Gables), zwycięzca The Best Chef Pastry Awards 2018 powered by Valrhona, dołoży swoją „wisienkę na torcie” podczas Food Meets Science, prezentując scenę cukierniczą na nadchodzące lata.

„Danie główne” pojawi się jednak we wtorek 20 września, w dniu, w którym w Kryształowej Galerii Palacio de Cibeles, siedzibie Rady Miasta Madrytu, odbędzie się długo oczekiwana i efektowna gala, podczas której zostanie ujawniona tożsamość najlepszego szefa kuchni na świecie. Do tego czasu panowanie Dabiza Muñoza,
zwycięzcy The Best Chef Awards 2021 pozostanie aktualne.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Finał World Class Poland

Do półfinału organizowanego po raz ósmy konkursu World Class Poland zakwalifikowało się 12 zawodników z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Katowic i Poznania. Wśród nich są zarówno doświadczeni barmani i uczestnicy rywalizacji z ubiegłych lat, jak i "młode wilki".

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

XVI Międzynarodowy Festiwal Kuchni Dworskiej

Pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, rekonstrukcje historyczne, jarmark produktów regionalnych i liczne konkursy - to główne atrakcje XVI Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Dworskiej, który odbędzie się 8 czerwca w Podzamczu Chęcińskim.

Borsa Vini Italiani 2023

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się 30 maja w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów. Zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet swych flagowych produktów.

Mięso przyszłości. Co będą jeść Polacy w kolejnych dekadach? IV spotkanie Food Working

Przed nami kolejne spotkanie branżowe z cyklu Food Working, organizowane przez twórców projektu Food and Design. W studiu Od kuchni na warszawskiej Pradze eksperci zmierzą się z tematem mięsa przyszłości.

The World's 50 Best 2023 w Walencji

Już 20 czerwca poznamy listę najlepszych restauracji na świecie! Ceremonia ogłoszenia i wręczenia nagród tegorocznej edycji The World’s 50 Best Restaurants odbędzie się w Walencji. Jak zwykle w ramach tego wydarzenia odbędą jak liczne wydarzenia towarzyszące.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej