x

"Smaki Gdańska" Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Fiszer

Kategoria: Lifestyle - książki    15.09.2022

Czy tradycyjna kuchnia polska istnieje? Oczywiście funkcjonuje pewien kanon klasycznych polskich dań, ale rodzimą kulturę kulinarną tworzą głównie kuchnie regionalne - potrawy charakterystyczne dla poszczególnych województw czy miejscowości.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Warto też pamiętać o historycznym kontekście, wpływach kuchni innych narodów. Świeżo wydana książka „Smaki Gdańska” umożliwia poznanie różnorodnej kultury naszego kraju. Fotografka Katarzyna Fiszer wraz z Aleksandrą Kucharską, muzealniczką i rekonstruktorką kulinarną, odtworzyły ponad 100 przepisów z wydanej w 1858 r. „Gdańskiej książki kucharskiej” i zaadaptowały je do współczesnych realiów. Każde danie uzupełnione jest malarską kompozycją, inspirowaną martwymi naturami. Wśród przepisów znajdziecie np. lody z ananasa, kluski ryżowe czy młode kurczę pieczone z agrestem. A także ciekawostki i opowieści przybliżające realia XIX w. Pozycję polecamy szczególnie kucharzom inspirującym się dawnymi recepturami.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej