x

Sebastian Wełpa nowym szefem kuchni w Kieliszkach Na Próżnej

Kategoria: Ludzie    16.09.2022

Były szef kuchni warszawskiej restauracji Ale Wino rozpoczął pracę w stołecznych Kieliszkach na Próżnej.

Sebastian Wełpa, nowy szef kuchni w Kieliszkach Na Próżnej. Zdjęcie: materiały prasowe
Sebastian Wełpa, nowy szef kuchni w Kieliszkach Na Próżnej. Zdjęcie: materiały prasowe
Pod koniec marca tego roku pisaliśmy o odejściu Sebastiana Wełpy z mieszczącej się przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie Restauracji Ale Wino, gdzie pracował przez osiem lat. Były szef kuchni warszawskiego lokalu nie miał wtedy jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych, choć nie ukrywał, że prowadzi już rozmowy o nowej pracy.
– Nie mam jeszcze podpisanej umowy, więc nie mogę tego zdradzić. Będę współpracował z osobą, która ma w Warszawie kilka restauracji. Jesteśmy na finiszu rozmów – mówił nam pod koniec marca tego roku.

Od niedawna Sebastian Wełpa objął pozycję szefa kuchni w należącej do Grupy Ferment restauracji Kieliszki na Próżnej.
– Przez osiem lat w Ale Wino przyzwyczaiłem się do każdego zakamarka. To była moja pierwsza tego typu praca. Tam uczyłem się wszystkiego. Teraz mogę te doświadczenia przekazywać innym – mówi Wełpa.

W nowym, stworzonym przez niego menu Kieliszków menu znajdziemy m.in. kopytka z fondue z sera Bursztyn, podane z sosem na bazie trufli. Nie zabrakło w nim także klasycznych pozycji, jak chociażby tatar wołowy. Jak przyznaje nowy szef kuchni Kieliszków kartę czeka jeszcze w tym roku kilka zmian.
– To jesienne menu. Na zimę będziemy wprowadzać "cięższe" potrawy. Jak na razie mamy dostępne pomidory, grzyby, wiele innych składników, na których możemy bazować. Przed nami listopadowa gęsina i świąteczne, grudniowe menu.

Przypomnijmy, że wakat po Wełpie w restauracji Tomasza Czudowskiego i Katarzyny Błońskiej objął Daniel Uliczny, który miał już okazję pracować w tej warszawskiej restauracji pięć lat temu. Od 2019 roku gotował w należącej do właścicieli Ale Wino restauracji Forty. Po zamknięciu Fortów powrócił do pracy przy Mokotowskiej 38.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Australijczyk Joshua Treacy nowym szefem warszawskiego Nobu

Joshua Treacy - pochodzący z Australii szef kuchni z 15-letnim doświadczeniem - obejmuje pozycję szefa kuchni restauracji Nobu w Warszawie. Tymczasem już na początku czerwca stołeczny hotel Nobu odwiedzi jeden z założycieli tej słynnej lifestylowej marki Nobu Matsuhisa.

Dawid Uszyński odmienia gdańską restaurację Sassy. Nowy szef kuchni stawia na azjatyckie fusion

Współtwórca warszawskich restauracji Japonki oraz Japonka Dawid Uszyński został szefem kuchni gdańskiej Sassy. Lokal przeszedł niedawno metamorfozę, której efektem jest zmiana koncepcji kulinarnej.

Patryk Burnicki szefem kuchni w Karma House Gościeńczyce

Patryk Burnicki, były szef kuchni restauracji U Fukiera rozpoczął pracę w mazowieckim kompleksie Karma House Gościeńczyce. Lokal ma serwować dania kuchni polskiej z azjatyckim twistem, a menu bazować będzie na produktach pochodzących głównie z własnych upraw i hodowli.

Federico J. González nowym CEO w Louvre Hotels Group. Zastąpi Pierre’a Frédérica Roulota

Federico J. González został nowym CEO Louvre Hotels Group. Firma dziękuje dotychczasowemu CEO Pierre’owi-Frédéricowi Roulotowi.

Marcin "TYTUS" GRABSKI: Hip-hop jest dla mnie biletem do świata wina

To nie winylowe płyty, ale butelki z winem są dziś głównym narzędziem pracy MARCINA "TYTUSA" GRABSKIEGO. O tym, jak zmienił swoje życie i z sukcesem prowadzi lokale oparte na winie, opowiada właściciel WINEM POWIŚLE, ŁASKAWOŚCI TYTUSA I ASFALT WINYLE I WINO.

Beata Śniechowska bohaterką "Foodmission" - serii wideo The Best Chef

Beata Śniechowska, współzałożycielka i szefowa kuchni wrocławskiego bistro Młoda Polska, jest bohaterką serii wideo "Foodmission" tworzonej przez zespół The Best Chef. To wyróżnienie, bo odwiedzają oni w niej najbardziej inspirujących twórców gastronomii w Europie. Do Polski wracają po 2 latach.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej