x

Konferencja Plant-Powered Perspectives: o nadchodzących dynamicznych zmianach w branży spożywczej

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    26.09.2022

Konferencja Plant-Powered Perspectives, największe wydarzenie poświęcone branży roślinnej w tej części Europy, odbędzie się po raz piąty 27 października w Warszawie. Zapewni przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości żywności.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
W konferencji jak co roku wezmą udział eksperci i ekspertki związani z branżą HoReCa i FMCG, ale jej piąta edycja wyróżni się na tle poprzednich. Tym razem tematyka obejmie szeroki kontekst transformacji żywieniowej, bo nikogo nie trzeba już przekonywać, że roślinny trend na dobre zagościł na naszych talerzach i wciąż globalnie rośnie.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się m. in. Trade Attache Ambasad Izraela i Holandii (krajów przodujących w transformacji systemu żywnościowego) oraz Nicolas Bureau z francuskiej organizacji Agriculture Cellulaire zajmującej się fermentacją precyzyjną. To technologia żywności nazywana najważniejszą technologią w kontekście środowiskowym. W wielu krajach rozwija się dynamicznie, ale w Polsce niewiele jeszcze o niej słychać. Na temat obecnej sytuacji na rynku roślinnym ekspercki głos zabierze m. in. Grzegorz Mech z GfK Polonia, a o potencjalnych źródłach finansowania roślinnych przemian wypowie się Michał Siwek z BNP Paribas.

Na konferencji nie zabraknie przedstawicieli/ek polskich plant-based tigers takich jak Bezmięsny Mięsny, Planeat, PlantWay, It’s Bean czy Apollo. Tradycyjnie odbędzie się też Plant-Powered Pitching – platforma dla nowych, innowacyjnych start-upów, których twórcy będą mogli przedstawić swoje pomysły przedstawicielom branży i inwestorom, zdobyć finansowanie na rozwój produkcji (zapisy ruszą już wkrótce).

Program konferencji dzieli się na ścieżkę ogólną, na której uczestnicy zdobędą przekrojową wiedzę o aktualnych trendach w branży spożywczej oraz ścieżkę „deeper-dive”, gdzie szczegółowo pochylimy się nad jej różnymi segmentami.

Bilety na konferencję można kupić na stronie Eventory wydarzenia:
https://eventory.cc/event/konferencja-plant-powered-perspectives-2022. Kod zniżkowy (15 proc.) dla naszych czytelników to: FoodService_PPP22
Ramowy program Plant-Powered Perspectives jest dostępny na: https://konferencje.roslinniejemy.org/ppp-2022

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Obywatelski projekt ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii". Rusza zbiórka podpisów

Zarząd Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej podjął obywatelską inicjatywę zbierania 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy "Jednolita stawka sprzedażowa - 5% VAT w gastronomii".

Selgros z nagrodą Prezydenta Miasta Poznania

Zaangażowanie marki Selgros w lokalne i ogólnopolskie akcje społeczne zostało docenione. Przedsiębiorstwo wyróżniono tytułem "Firma o złotym sercu". Nagrodę wręczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas gali z okazji ogłoszenia wyników rankingu Złota Setka Wielkopolski.

Laureaci plebiscytu Najlepsza Restauracja 2023 i Złotej Korony Ambasadora Kuchni Polskiej

Ponad 600 lokali z 15 regionów Polski wzięło udział w organizowanym przez Makro Polska plebiscycie Najlepsza Restauracja 2023. Spośród nich wyłoniono 37 zwycięzców. Znamy także laureatów konkursu "Złota Korona Ambasadora Kuchni Polskiej".

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej