x

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    30.09.2022

Poznaliśmy prawdziwych laureatów 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Konkursowi towarzyszyły kontrowersje związane ze sposobem naliczania punktów. Ostatecznie na szczycie podium stanął duet Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski.

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski 2022. Zdjęcie: materiały prasowe
Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski 2022. Zdjęcie: materiały prasowe
26 i 27 września dziewięć kucharskich zespołów zmierzyło się w walce o laury Kulinarnego Pucharu Polski. Rywalizacja była bardzo zaciętą, o czym świadczyć może końcowy wynik punktowy każdej z konkursowych par.

Ostatecznie najlepsi okazali się Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, wygrywając 18 tysięcy złotych. Jury konkursu przyznało im łącznie 1385 punktów. Drugie miejsce wywalczyli Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, którzy zdobyli 1375 punktów. Tuż za nimi uplasowali się Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk z wynikiem 1373 punktów oraz na czwartym miejscu Łukasz Wódz i Sebastian Plasota, którzy otrzymali 1290 punktów.

Problemy z punktacją
Ogłoszeniu wyników tegorocznego Pucharu towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Po pierwszym zsumowaniu punktacji zwycięski tytuł przyznano Kamilowi Tłuczkowi i Piotrowi Kuzdro. Drugie miejsce zająć mieli Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, trzecie zaś Łukasz Wódz i Sebastian Plasota.

Jednak, dzień po ogłoszeniu laureatów, organizatorzy imprezy zmuszeni byli do skorygowania finałowych wyników.
– Podczas procedury kontrolnej wykryto nieprawidłowości w obliczeniu punktacji. Kontrola wykazała, że w elektronicznym systemie obsługi konkursu pojawił się błąd, w następstwie którego uczestnikom konkursu przyznano niewłaściwe finalne wartości punktowe – czytamy w opublikowanym w czwartek na stronie www i mediach społecznościowych oświadczeniu.

Ogłoszeniu wyników Kulinarnego Pucharu Polski 2022 towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Zdjęcie: Facebook.com/ KPP
Ogłoszeniu wyników Kulinarnego Pucharu Polski 2022 towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Zdjęcie: Facebook.com/ KPP
Trzy lata zmagań
Rywalizacja w KPP trwała tym razem aż trzy lata. Tyle bowiem, w związku z pandemią Covid-19, zajęła organizacja wszystkich rozgrywanych w całym kraju konkursów branych pod uwagę w klasyfikacji KPP. Przeprowadzenie ich wszystkich było jednak niezbędne, bowiem to dopiero ich zwycięzcy mogą zmierzyć się w Kulinarnym Pucharze Polski.

I tak na przykład, Łukasz Wódz i Sebastian Plasota to laureaci Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny, zaś Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk zapewnili sobie start w Pucharze, dzięki pierwszemu miejscu w konkursie Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność, który odbył się w 2020 r.

O miano najlepszych walczyli w tym roku broniący tytułu z 2019 r. Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, Radosław Pelc i Kamil Mamerski, Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, Bartosz Rosa i Wojciech Nogacz, Paweł Kubera i Bartosz Górka, Krzysztof Kowalski i Natalia Buk, Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki, Łukasza Wódz i Sebastian Plasota. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z jurorów degustacyjnych i technicznych, którym przewodniczył Paweł Salamon.

 

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Wielkopolski Kucharz Roku 2023 - Konkurs im. Rafała Jelewskiego

Tegoroczna edycja Konkursu im. Rafała Jelewskiego - Wielkopolski Kucharz Roku odbędzie się 6 czerwca w hotelu Poznański w Luboniu. To cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska gastronomicznego z całej Polski.

The World's 50 Best przyznało nagrody Champions of Change za przełomowe inicjatywy w gastronomii

The World's 50 Best Restaurants, organizacja typująca listę najlepszych restauracji na świecie, przyznała nagrody Champions of Change za działania na rzecz pozytywnych społecznych zmian w gastronomii. Otrzymali je Nora Fitzgerald Belahcen z Marrakeszu oraz Othón Nolasco i Damián Diaz z Los Angeles.

Ogólnopolskie warsztaty "Śniadanie na trawie" ze wsparciem Mlekpolu

Warsztaty z serowarstwa, wędliniarstwa, wędzarnictwa, baristyki oraz przygotowywania sushi - adepci gastronomii z całej Polski spotkali się 19 maja w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bydgoszczy, aby zdobywać nowe umiejętności. Placówkę wspiera Mlekpol, przekazując produkty mleczarskie.

Wielka Loteria Selgros "26 lat na +". Atrakcyjne nagrody czekają na klientów

Po raz kolejny Selgros zaprasza swoich klientów do udziału w jubileuszowej loterii. Do wygrania jest 26 tysięcy bonów towarowych oraz nagrody główne - 10 x 10 tysięcy złotych w bonach do zrealizowania w halach marketu.

Czy mięso komórkowe trafi do Polski? Debata Food and Design

Czy Polacy są gotowi na mięso komórkowe i kiedy możemy się go spodziewać na półkach sklepowych? Między innymi te pytania twórcy projektu Food and Design zadali ekspertom podczas minionej debaty.

Deseo z czterema nagrodami na International Chocolate Awards

Już drugi rok z rzędu marka Deseo Patisserie & Chocolaterie została nagrodzona za swoje rzemieślnicze czekolady w konkursie International Chocolate Awards. Warszawska cukiernia wywalczyła w tym roku aż cztery medale: jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej