x

"Jeden garnek, jedna planeta. Jak gotować dla siebie, rodziny i Ziemi" Anny Jones

Kategoria: Lifestyle - książki    17.10.2022

Ekologia, troska o planetę i świadomość globalnych procesów wzrastają. Co jednak zrobić, by nie powtarzać frazesów, ale wprowadzić w życie najważniejsze zasady? Pomocna może okazać się książka "Jeden garnek, jedna planeta" Anny Jones.

\"Jeden garnek, jedna planeta. Jak gotować dla siebie, rodziny i Ziemi", Anna Jones, wyd. filo, 2021. Fot. materiały prasowe
\"Jeden garnek, jedna planeta. Jak gotować dla siebie, rodziny i Ziemi", Anna Jones, wyd. filo, 2021. Fot. materiały prasowe
Autorka pokazuje, że nasze codzienne wybory żywieniowe i to, w jaki sposób gotujemy, mają realny wpływ na otoczenie. W książce znajdziemy część teoretyczną nt. bioróżnorodności i zero waste, wskazówki i przepisy. To w znacznej mierze pomysły na domowe posiłki oszczędzające czas, energię i planetę. Nie ma tu dań wyrafinowanych, zaskakujących. Przepisy (wegetariańskie) podzielono na działy: „Jeden garnek”, „Jedna patelnia”, „Jedna blacha”, „Szybko”, „Jedno warzywo” i „Nie wyrzucaj”.
Wśród nich znajdziecie m.in. orzo z burakiem, tymiankiem i pomarańczą, ciecierzycę z jarmużem i harissą czy bulion z makaronem, miso i batatem. Ta publikacja może was przekonać do zmiany stylu życia!

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej