x

"My America: recipes from a young black chef" Kwamego Owuachiego

Kategoria: Lifestyle - książki    17.10.2022

Kwame Onwuachi, autor książki, wychował się na tradycyjnych potrawach afrykańskich gotowanych przez mamę i babcię. Sam jednak nie potrafił ich przygotować, więc postanowił nadrobić zaległości.

Odwiedzał miejsca z dzieciństwa – Luizjanę, Nigerię, Trynidad i Tobago – spotykał się z rodziną, wypytywał i tworzył katalog dań. Jego publikacja nie jest jednak tylko katalogiem, stanowi także zapis historii rodziny i przeobrażeń afrykańskiej kuchni. Poznamy dzięki niej receptury na m.in. ryż jollof, jambalaya czy krewetki z pastą pomidorową.
Autor objaśnia, skąd pochodzą poszczególne dania i jak ewoluowały na przestrzeni lat. Wskazuje też różnice między kuchnią kreolską a Cajun, opisuje kuchnię mieszkańców Afryki Zachodniej z Luizjany, nawiązuje do historii niewolnictwa. Podczas swej pracy nad książką dowiedział się dużo o sobie i o swojej przeszłości, a my podczas lektury możemy

\"My America: recipes from a young black chef", Kwame Owuachi, wyd. Knopf, 2022, Fot. materiały prasowe
\"My America: recipes from a young black chef", Kwame Owuachi, wyd. Knopf, 2022, Fot. materiały prasowe
towarzyszyć mu w tym ciekawym procesie.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej