x

Michał Kuter otworzył nowe miejsce - A Nóż Widelec w Pałacu

Kategoria: Miejsca    21.10.2022

A Nóż Widelec w Pałacu to sala balowa i miejsce na kameralne przyjęcia okolicznościowe w podpoznańskim Puszczykowie. Od połowy października działa tam Michał Kuter. Za projekt ten odpowiada także jego żona Agata oraz Marta i Rafał Rogala.

A Nóż Widelec w Pałacu to sala balowa i miejsce na kameralne przyjęcia okolicznościowe w podpoznańskim Puszczykowie. Od połowy października działa tam Michał Kuter. Zdjęcie: Bartosz Dziamski
A Nóż Widelec w Pałacu to sala balowa i miejsce na kameralne przyjęcia okolicznościowe w podpoznańskim Puszczykowie. Od połowy października działa tam Michał Kuter. Zdjęcie: Bartosz Dziamski
W dawnym Jabłkonkowym Pałacyku szef kuchni Michał Kuter w raz żoną Agatą oraz Martą i Rafałem Rogalą otworzył przestrzeń przystosowaną do imprez firmowych oraz wesel. Obiekt znajduje się w centrum Parku Narodowego, w otoczeniu lasu i zieleni, a towarzyszy mu także sporej wielkości ogród. Miejsce może pomieścić do 130 gości, zarówno biznesowych, jak i weselnych. Nóż Widelec w Pałacu stanowić ma także powiększenie przestrzeni dla gości siostrzanej poznańskiej restauracji.

– Miejsce powstało z myślą o tym, by gościć tam poznaniaków, bo takich przestrzeni brakuje. Mamy do wyboru albo lokale bardzo prestiżowe, albo sale weselne cieszące się nie najlepszą sławą. Tak naprawdę, brakuje obiektów w dobrej lokalizacji, mogących ugościć około stu, stu trzydziestu osób – mówi Michał Kuter.

Sala, choć ma obsługiwać wesela, nie zamyka się także na mniejsze rezerwacje. Będzie dostępna także dla grup od 30 osób, których nie pomieści restauracja A nóż Widelec w Poznaniu. Jak mówi współwłaściciel podpoznańskiej sali balowej, to dobry moment na otwarcie, nawet pomimo trwającego w gastronomii kryzysu.

– Taka przestrzeń jest potrzebna czy w złych, czy w dobrych czasach, bo świat się kręci cały czas: firmy potrzebują takiego miejsca, ludzie wciąż organizują komunie czy wesela. Ponadto ciężkie czasy to dobry moment do przejmowania biznesów. Zawsze po burzy wychodzi słońce i mam nadzieję, że za dwa lata będziemy mieli pełny kalendarz, że biznes będzie się kręcił tak jak przed pandemią – wyznaje Kuter.

Michał Kuter od 10 lat wspólnie z żoną prowadzi w Poznaniu restaurację A Nóż Widelec, w której jest również szefem kuchni. W swojej karierze zawodowej był m.in laureatem Hermesa Kulinarnego 2015 w kategorii restauracja z tradycją, jest także absolwentem prestiżowej szkoły kulinarnej Westminster Kingsway College w Londynie z Advance Diploma In Cullinary Arts, a także byłym stażystą i praktykantem restauracji takich jak Chez Bruce, La Gavroche czy Petrus. Z okazji dekady istnienia swojego lokalu wydał niedawno książkę pod tytułem "A Nóż Widelec".

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nestlé Polska otwiera restaurację w Zatorze pod Krakowem

Globalna firma na rynku FMCG wkracza do branży restauracyjnej. Powstaje lokal gastronomiczny pod szyldem znanej marki roślinnej Nestlé Polska.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Piekarnia Chaud Pain otwiera nowe punkty w stolicy

Warszawska piekarnia słynąca z wypieków we francuskim stylu zamienia się w sieć. W piątek, 19 maja, otworzono dwa nowe punkty Chaud Pain, a w najbliższych tygodniach ma powstać trzeci - wszystkie zlokalizowane w centrum stolicy.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej