x

Jedyny taki McDonald's w Polsce. Lokal opakowany w wełniane ubranko

Kategoria: Miejsca    22.11.2022

Restauracja McDonald's w Ustroniu została przyodziana... w wełniany kubrak. Oryginalne "opakowanie" budynku lokalu to część kampanii, która promuje zimową, sezonową ofertę Burger Drwala. Jej premiera rusza 23 listopada.

McDonald's w Ustroniu w wełnianym ubranku. Zdjęcie: fangage Ustronia na Facebooku: https://www.facebook.com/Ustron/
McDonald's w Ustroniu w wełnianym ubranku. Zdjęcie: fangage Ustronia na Facebooku: https://www.facebook.com/Ustron/
Lokal McDonald's w śląskim Ustroniu, mieszczący się przy ul. Wiejskiej 1, został przez firmę wytypowany do udziału w nagrywaniu spotu reklamowego promującego Burger Drwala.

"Dziergany" wystrój budynku, choć czasowy, z pewnością przysporzy miastu popularności, przyciągnie turystów, a samej restauracji - klientów.

Ocieplamy zimę!
Co skłoniło sieć, by wcielić w życie tak oryginalny pomysł?
- Przyczynek do tego jest jeden. Zawsze staramy się zrobić coś wyjątkowego na zimę. W szczególności, że obecna zima ma trochę inny wymiar, więc to jest jej  lepsza strona. Chcieliśmy stworzyć najprzyjemniejszą i najcieplejszą restaurację - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Jakub Strutyński z McDonald's Polska.

Jak podaje TVN, prace nad nowym projektem trwały przez cztery miesiące, przyozdobienie budynku zajęło ponad 28 dni, uczestniczyło w nim ok. 50 osób.  Zmieniono także wnętrze baru, który wygląda, jakby cały wystrój został wydziergany z włóczki. Sieć zapewnia, że nic nie zmieniło się w funkcjonowaniu lokalu - można do niego wejść i złożyć zamówienie i zjeść.

To nie pierwszy raz, kiedy McDonald's w ten sposób zaskakuje klientów
W 2018 r. McDonald’s postawił na Placu Zamkowym w Lublinie ogromną śnieżną kulę, w środku której znalazł się budynek stylizowany na restaurację McDonald’s (obiekt wykorzystano do nakręcenia reklamy sieci). W 2020 r. kilkudziesięciometrowa zjeżdżalnia, nazwana "lodową górą", prowadziła z góry do restauracji McDonald's na Targu Siennym w Gdańsku (atrakcja przyciągnęła niemal 2500 osób). W 2021 r. w Toruniu powstała natomiast lodowa restauracja McDonald's, do której zjeżdżali ludzie w całej Polsce.

Wszystkie te aktywności dzieją się przy okazji promocji kultowej zimowej kanapki sieci - Burger Drwala, która obecna jest w ofercie przez kilka tygodni i tylko raz w roku. W 2022 r. premiera Drwala w restauracjach McDonald's rusza  23 listopada. 

Wnętrze restauracji McDonald's w Ustroniu. Zdjęcie: Facebook.com
Wnętrze restauracji McDonald's w Ustroniu. Zdjęcie: Facebook.com

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Sady Bistro w Krakowie - kuchnia inspirowana sadem. Za koncept odpowiada Tadeusz Müller

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa. Przy Grzegórzeckiej działa już Sady Bistro. Menu, które stworzył Tadeusz Müller, ma przenosić gości do lanckorońskich sadów.

Nowa kawiarnia So Coffee w Katowicach. To pierwszy lokal sieci poza centrum handlowym

Należąca do Lagardère Travel Retail sieć So Coffee świętuje start nowej kawiarni w Katowicach. To pierwszy franczyzowy lokal pod tym szyldem, który działa przy ulicy, a nie w centrum handlowym. Prowadzi go rodzina państwa Buckich - jest to już trzecie So Coffee w ich biznesowym portfolio.

Hummus Amamamusi zamyka się po 11 latach. Lokal i marka są na sprzedaż

Restauracja Hummus Amamamusi uznawana za jedną z najlepszych w Krakowie zamyka podwoje z końcem maja. Właściciele szukają chętnych do przejęcia biznesu. Przegrali z konsekwencjami pandemii i inflacją.

Pięć nowych konceptów w Elektrowni Powiśle. To m.in. stekownia Prime Cut i naleśnikarnia Petit Breton Crêperie

Oferta gastronomiczna Elektrowni Powiśle wzbogaciła się o koncepty kuchni amerykańskiej, francuskiej i gruzińskiej. Fanów steków ucieszy otwarcie restauracji Prime Cut, a słodyczy - Forestero & Co. W strefie Food Hall pojawiły się także: Smashny Burger, Petit Breton Crêperie oraz Chmeli Suneli.

Nowojorska restauracja Tatiana z nagrodą Resy One To Watch 2023

Tatiana, nowojorska restauracja, której szefem kuchni jest Kwame Onwuachi została nagrodzona tytułem Resy One To Watch 2023 przez The World’s 50 Best Restaurants. Choć działa w Lincoln Center dopiero od listopada zeszłego roku, już uznano ją za wschodzącą gwiazdę globalnej sceny gastronomicznej.

Sphinx wraca do kamienicy na wrocławskim Rynku

Sieć serwująca popularną shoarmę po ponad rocznej przerwie wraca do lokalizacji, w której wcześniej działała przez 20 lat. - Pracujemy nad tym, aby ta restauracja nie była naszym jednym powrotem - zapowiada Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą restauracje Sphinx.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej